Skocz do zawartości

Programy antywirusowe


Gość Peter

Rekomendowane odpowiedzi

AVG będzie się dobrze sprawował. AVG Anti-Spyware do niedawna był znany jako Ewido i jakby to powiedzieć wymiatał konkurencję, jednak w wersji Free nie posiada "Ochrony systemu w czasie rzeczywistym." tak więc właściwie pozostaje codzienne skanowanie ręczne co stawia jego instalację pod znakiem zapytania.

Instalując AVG Anti-Virus Free pakiet ochronny będzie jak zauważyłeś nie pełny i niezbędnym będzie zainstalowanie jakiegoś Firewalla.

Nic jednak nie zastąpi rozwagi z jaką dany użytkownik porusza się po necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niekiedy masz wspomaganie sprzętowe na płycie głównej dodanego przez producenta firewalla. Czy posiadasz takowego należało by zajrzeć do manuala/na stronę producenta płyty głównej. Niestety moje osobiste doświadczenia z posiadanym na płycie nie napawają optymizmem ,jednak ten mój jest sprzed kilku lat więc może coś się zmieniło.

Wspomniany wcześniej Kerio nie będzie złym rozwiązaniem - sam go używałem kiedyś, powodował jednak czasami różnego rodzaju niezgodności i musiałem zmienić na inny. Możliwe że trzeba wyłączyć kilka funkcji zbyt dokuczliwych lub pluginów właściwie zbędnych, a obciążających niepotrzebnie system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało zrozumiale napisane to o tym porcie GG ,nasz aktywny/otwarty port jest w granicach 3XXX trzy iksy zmienne ,a ten 8074 to port zdalny czyli ich nie nasz. Tak czy inaczej komunikacja jak najbardziej może być blokowana przez Zone Alarm ,ale choć nie znam programu powinna być jakaś informacja o tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy firewall wymaga skonfigurowania. W zasadzie polega to na kliknieciu i zezwoleniu danemu programowi na korzystanie z polaczenia z internetem. Na poczatku jest to troche uciazliwe, ale jak juz sie przebrnie to wszystko chodzi tak jak trzeba :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zasady wywaliłe zone Alarm i nic

więc dalej grzebałem

zainstalowałem nowe gg i tam sie mnie pyta czy dalej blokować (no to nie) i chodziło a stare dalej nie chciało

i prawdopodobnie Zone Alarm zblokował mi gg ale na etapie hasła w gg(ustawienia)

więc trzeba pogłówkować jakie to było hasło :wink:

i jest juz ok :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności