Skocz do zawartości

Mandat za prędkość (fotoradar straży miejskiej)


Gość Fighter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

przekroczyłem prędkość o 11km

 

Okazuje się , że temat jest bardzo na czasie. W radiu ( rmf czy zet) dziś mówili , że jest jakieś rozporządzenie , na podstawie którego policja nie kara za przekroczenie prędkości do 10 km/h . Biurokracja powoduje , że różnie jest interpretowane przez służby. Jakieś ministerstwo ma wydać rozporządzenie , które będzie obowiązywało wszystkie służby od lutego przyszłego roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandat moze byc wystawiony za dowolne przekroczenie predkosci.

teoretycznie nawet o 1 km/h choc sam blad pomiaru jest srednio 3km/h

jedynie pojazdy wyposazone w wideorejestrator i mierzone nim predkosci maja dawac mandaty po przekroczeniu predkosci powyzej 10km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpadniesz to bedziesz mial problem za umyslne zaslanianie tablic

 

nie wpadne, roletka jest bardzo szybka a fotoradary ciut wolniejsze na szczęscie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wystarczy ze policja cie zatrzyma i zauwazy te roletki

i juz masz przechlapane

e tam aż tak się nie przyglądają musieli by z lupą sprawdzać i zaglądać w każdy zakamarek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
tylko pytanie czemu od razu mi tyle

Nie licz na mniejszy mandat bo raczej szanse masz marne. Dlaczego taki a nie mniejszy? Bo SM nigdy nie zrobiła nic dla poprawy bezpieczeństwa na drodze. Ich celem jest okradanie kierowców w majestacie prawa. Sam kiedyś padłem ofiarą tych zbirów ale odpuściłem bo nie chciałem narażać właściciela samochodu na problemy (jechałem czyimś autem). Samo stwierdzenie ze możesz zapłacić więcej nie ujawniając kto prowadził pojazd według prawników jest sprzeczne z prawem, a w moim przypadku taka sugestia była wyraźna. Teraz się trochę zmieniły przepisy bo w ramach państwa policyjnego tusk rozbudowuje aparat ucisku także musisz doczytać jak to wygląda obecnie. Polecam forum prawne.

 

Co do tego dlaczego tak "łoją" kasę to odpowiedź jest prosta. Rząd zrzuca na gminy kolejne zadania i daje różne przywileje choćby nauczycielom. Te nie mając pieniędzy imają się różnych sposobów na załatanie budżetu. Zreszta nei są w tym osamotnione. Administracja centrala (rząd) twierdziła że 300 fotoradarów które chcą wkrótce kupić ma służyć bezpieczeństwu na drogach - znając wyborców pewnie uwierzyli. Jednak jakie musiało być ich zdziwienie kiedy minister finansów pot. "Gargamel" w Brukseli pochwalił się że polska zmniejszy dziurę dzięki 2 mld zł. które wpłyną z mandatów. Teraz już chyba najbardziej naiwni nie mając złudzeń jaki jest cel stawiania nowych fotoradarów.

Edytowane przez Michael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności