Skocz do zawartości

światło przeciwmgłowe tylne Astra G


Gość bogus23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, także wybaczcie niedociągnięcia. Szukałem odpowiedzi na mój problem na Forum, ale niestety nie znalazłem. Mam taki kłopot - nagle przestała mi świecić żarówka od światła przeciwmgłowego tylnego. Wcześniej działała. Bezpiecznik cały, żarówka też, kontrolka na desce też się świeci. Pomóżcie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

A z której strony nie świeci ;-)? bo tam z tyłu świeci tylko z jednej strony z lewej od kierowcy ( od osi jezdni, przynajmniej tak jest w opel astra f )

Wyjmij lampę i zobacz, może, któryś kabel się poluzował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Miałem podobny problem co Ty, w Astrze II combi. Przyczyną było niemieckie złącze do przyczepy znajdujące się przy haku. Jeśli ktoś jeszcze ma podobny problem to na 99% to jest przyczyną tego iż pomimo wciśniętego guzika od świateł przeciwmgielnych tylnych, sprawdzonego bezpiecznika, żarówki, przekażnika, przewodów, kostek światło nadal nie świeci. Aby to naprawić najlepiej jest dla bezpieczeństwa odłączyć klęmę dodatnią od akumulatora. Następnie rozkręcamy tylne gniazdko widoczne na zdjęciu, należy uzbroić się w dużo siły, WD 40, bo śrubki zazwyczja są zardzewiałe więc u mnie skończyło się ich ukręceniem. Bez probelmu kupiłem identyczne w castoramie. Po rozkręceniu gniazda naszą uwagę powinien przykuć oznaczony czerwonymi strzałkami styk, który u mnie był na maksa odgięty. To była przyczyna nie działania tylnego światła przeciwmgielnego. Uwaga - nie należy tego złącza zlutowywać, trwale łączyć itd bo w sytuacji gdy będziemy podłączali światła od przyczepy i włączymy światło przeciwmgielne tylne wówczas swiatło to bedzie swiecilo w aucie i w przyczepie co moze doprowadzic do przepaleni asie bezpiecznika, stykow przekaznika itp. Warto wiec ow styk doprowadzic to stanu uzywalnosci w nastepujacy sposob: Wysuwamy blaszke "ruchoma" wypychajac ja srubokretem z gniazda, czysmimy lekko papierkiem sciernym 0 tak aby nie zedrzec warstwy srebrnej, odginamy blaszke tak aby po wsunieciu do obudowy miala mocny styk z blaszka ktora jest na stale zamocowana w gniezdzie( ja rowniez wczesniej czysimy papierkiem) calosc zalewamy WD - 40 lub kontaktem, zostawiamy na chwile, sprawdzamy czy gniazdo nie puszcza wody, jesli wszystko jest ok to gzniado skrecamy i swiatlo przeciwmgielne tylne mozemy uznac za przywrocone!

post-41240-0-81848700-1382971704_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość wiktor.max

Witam. Mam właśnie ten problem z brakiem światła przeciwmgielnego w Astrze G 2. Zamontowane jest gniazdo przyczepy na 13 pin . Mam też oczywiście przejściówkę na 7 pin . Światło nie działa mi już sporo czasu więc wreszcie chcę je naprawić . Pytanie moje do szanownych kolegów jest więc takie - czy to będzie ten sam problem , który opisaliście wyżej. Dzięki z góry za podpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik/przełącznik/wiązka(przewody odpowiedzialne za przeciwmgielne)/gniazdo żarówki (styki/masa) i wisienka na torcie gniazdo złącza przyczepki. Ja bym zaczął od wyjęcia żarówki i sprawdzenia czy w ogóle jakieś napięcie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności