Skocz do zawartości

Zawór nagrzewnicy Astra G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie.Jak dostać się do zaworu nagrzewnicy.Po włączeniu pokrętła temperatury zaczyna się trrrajkotanie, niby ciepłe powietrze zaczyna lecieć ale ciepłe a nie gorące i chciałbym się dostać do tego zaworu. Astra G 1,6 16V klima, filtr na zapinki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Musiałbys dokładniej opisac co sie dzieje - ten zaworek na wlocie do nagrzewnicy normalnie jest zawsze otwarty a zamyka sie jak włączymy klimę i pokrętło temperatury damy na minimum.

 

W nowszych Astrach II już go wogóle nie ma.

A dostastać sie do niego nie jest zbyt trudno - zdemontowac konsole środkową ( ta koło lewarka zm. biegów) 7 śrub torx20 , następnie od strony silnika : 2 długie śrubki torx30 - wylot wody ze skraplacza klimy ( najlepiej z kanału ), a potem to juz tylko poodpinać spinki wkoło obudowy nagrzewnicy i wysunąć zawleczki od nagrzewnicy przy połączeniach z rurkami . wtedy wyjmiesz nagrzewnicę i krociec z zaworkiem .

 

Załóż nowe o-ringi - 4 sztuki i uważaj przy zakładaniu bo lubią się wyślizgiwać.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam chyba ten sam problem co maciekopel. Po przekręceniu pokrętła ciepłego powietrza zaczyna się terkotanie i do tej pory nie wiem co jest powodem tej denerwującej usterki.

Czy ten zaworek jest zepsuty czy coś innego proszę o rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki onio28 za podpowiedź i rady narazie nie mam czasu zabrać się za ten zaworek ale odciąłem napięcie + w trakcie tego terkotania . Prawdopodobnie zatrzymał się w połowie i przepuszcza ciepły płyn ale w połowie. W sklepie z częściami tak mi poradzono i poinformowano,że zawory te są zastępowane w razie awarii łącznikiem ,który niepowoduje zamknięcia dostępu do nagrzewnicy.Dzięki jesze raz i do miłego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cos mi przyszło do głowy - moze to nie jest wina zaworka tylko panelu sterowania - nie miałem co prawda takie problemu ale czasami spotkałem przypadki że panel źle podawał napiecie na silnik klapki obiegu wewnetrznego co w konsekwencji ja uszkadzało. ( klepała bez przerwy)

Jeżeli pokretło regulacji temperatury jest ustawione powyżej minimum , to na kabelku od zaworu nagrzewnicy nie powinno być napięcia i zaworek powinien byc cicho.

Jak będę miał chwilke, to spróbuje to jeszcze dokładnie sprawdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie widze że macie takie same problemy jak ja miałem z tym zaworem, da się to naprawić jak ktoś jest z Małopolskiego lub z Śląskiego to zapraszam. Poczytajcie tutaj http://forum.opel24.com/brak-ogrzewania-i-swiecacy-check-vt9325,20.htmnapisałem jak to się sprawia. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

poprawiłem link/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astra.autokacik.pl/

technika napraw to sam i wymiana nagrzewnicy szybki manual

mam pytanie czy tak samo wymioenia sie w astrze 2 tzn wyciaga nagrzewnice jak w tej astrze F na rysunkach

I pytanko jaki rozmiar maja te o-ringi przy nagrzewnicy

onio28:Załóż nowe o-ringi - 4 sztuki i uważaj przy zakładaniu bo lubią się wyślizgiwać.

pozdr

jaki rozmiar

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oringi możesz zostawić, ja nałożyłem na nie troszke silikonu. Co do instrukcji to się nie nadaje do Astry G. Nagrzewnica trzyma plastikowa osłona która jest spięta około 10 spinkami (wystarczy śrubokręt ) i jeszcze trzeba odkręcić dwie śrubki które są od strony silnika koło wydechu (trudny dostęp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności