Skocz do zawartości

Zawór nagrzewnicy Astra G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja u siebie mam też dziwny dzwięk z okoloc nagrzewnicy ale u mnie nie ma klimatyzacji.

a obudowa jest ciepła nawet jak nawiew jest ustawiony na minimum

 

poradzcie coś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zawór nagrzewnicy zaciął się w stadium nie pełnego otwarcia i płyn przepływa przez nagrzewnice. Jeżeli dobrze ci "grzeje" czyli leci gorące powietrze a nie chce ci się rozbierać nagrzewnicy to odetnij zasilanie od silniczka zaworu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w astrach bez klimy też były te zawory odcinające dopływ do nagrzewnicy?

 

sprawdzałe u jakiegoś gościa co ma taką samą aster jak ja i on też ma cały czas ciepła obudowe nagrzewnicy przy pedale gazu. myślałem że tylko wersje z klimą miały ten zawór

chyba że się myle?

 

[ Dodano: Nie Paź 05, 2008 19:28 ]

przyszło mi do głowy coś takiego

 

z racji tego że ubywa mi płynu chłodniczego zauważyłem że na trójniku przy wlocie do nagrzenicy od strony silnika mam drobne wycieki. już dokręciłem

pytanie jest takie

czasami mam dziwny dzwięk z okolic nagrzewnicy, tak jakby wstrząsać zgrzewką butelek plastikowych (trzeszczenie piszczenie- tylko jak pracuje silnik i to nie zawsze)

czy to może być od zapowietrzania układu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Możesz napisać gdzie u Ciebie znajdują się te ZIELONE spinki bo jeżeli chodzi Ci o połączenie nagrzewnicy z układem to poprostu wyciąga się je płaskoszczypami.Pozdrawiam maciekopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie oto mi chodzi dzieki połączenie nagrzewnicy z układem

 

[ Dodano: Sob Sty 17, 2009 21:24 ]

piszesz o tych metalowych a przy scianie grodziowej sa plastikowe ote mi chodzi

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 21:35 ]

mam pytanie po wyciognieciu nagrzewnicy ma to cos wspulnego z klimom cza bedzie jom napełniac czy nic wspulnego z gury dziekuje ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy mam prośbę napiszcie w jaki sposób można odłączyć to zasilanie od tego zaworku nagrzewnicy, bo u mnie jest zepsuta klimatyzacja zaz załącza ,raz nie a jak załączy to i tak nie chłodzi. kiedyś przez przypadek mi się włączyła i po wyłączeniu jej nie miałem ogrzewania w aucie ,dopiero jak powciskałem ten przycisk od klimy to ogrzewanie znowu nastało dlatego chcę odłączyć ten zaworek żebym nie miał z nim już więcej kłopotu.

Dzięki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam. Mam problem z ogrzewaniem wnętrza Opla Astry G. Mianowicie słaby jest nadmuch ciepłego powietrza nawet na nastawionym max pokrętle ogrzewania. Zwiększa się nadmuch ciepła przy większych obrotach silnika. Natomiast nie to jest najgorsze a mianowicie przy obrotach silnika na biegu jałowym (np. na postoju) zaczyna z nawiewu lecieć chłodne powietrze. Czy może być przyczyną coś z nagrzewnicą lub elektrozaworem nagrzewnicy. Dodaje że w przewody doprowadzający i odpływowy nagrzewnicy cały czas jest gorący więc przepływ płynu jest normalny. Pozdrawiam i proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności