Skocz do zawartości

Vectra B pompa powietrza wtórnego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z pompą powietrza wtórnego w Vectrze B .Przy wyłączonym silniku sama się załącza na jakieś kilka minut.Po wyłaczeniu znowu po kilkunastu minutach się załącza i tez chodzi kilka minut.Po całej nocy takiej jej pracy akumulator wysiada.Prosze o jakąś radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze wypiąć kostkę zasilającą pompę - zaślepić zawór na kolektorze wydechowym oraz wężyk podciśnienia sterujący zaworem.

żaden błąd nie wyskoczy - ja mam zaślepioną od ponad 2 lat i jest ok :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie załącza zawsze przy odpaleniu później gaśnie i spokój jest. Nic sie z akumulatorem nie dzieje. I w ogóle nie wiem czy od tego Ci siada bo przecież pobór prądu masz dopiero po odpaleniu a wtedy masz ładowanie z alternatora chyba, że masz coś z ładowaniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ile ona pobiera prądu jak pracuje.Pobiera ok. 10 amper to jest spory pobór i po kilkunastu jej załączeniach w nocy przy wyłączonym silniku moim zdaniem doprowadzi do rozładowania akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odgrzeję trochę kotleta :beer: zawsze zastanawiałem się po co w ogóle jest ta pompa, bo mówimy tu o takim dziwnym czymś schowanym w błotniku za aku ?? już raz ją wymieniałem , bo poprzednia strasznie buczała i była nieszczelna (nie wiem czy to przeszkadza) czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po co to jest , za co odpowiada i jak rozpoznać czy działa prawidłowo i czy jak ją wywalę i zaślepię tak jak radzi Miły, to coś się zmieni ?? ???

 

 

edit :wyszukane na innym forum :

fachowo nazywa się to pompa powietrza wtórnego czyli odkurzacz służy do dostarczania katalizatorowi dodatkowego powietrza gdy silnik pracuje na wzbogaconej mieszance aby ułatwić mu przerobienie zwiększonej ilości nieprzepalonego paliwa (to euro 4 zdaje się) które może go uszkodzić jeżeli wyje to nieuchronnie zwiastuje jego koniec jeżeli masz kata i jest on sprawny i nadal ma być sprawny to zaopatrz się w inny odkurzacz działający (bo nówka tylko w aso i to nie za drobne hehe) a jeżeli nie masz już kata lub masz go w dupie to odpuść sobie odkurzacz ja bym odłączył od niego wtyk bo z bezpiecznikami jest tak ze na jednym jest kilka odbiorników (...) Pompa jest sterowana z ECU przez przekaźnik K12 z pinu 50 i 35 ECU łącznie z zaworem Y15,

co prawda sprawa tyczy się omegi , ale mi to wszystko wyjaśniło ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności