Skocz do zawartości

Opel Meriva- rezerwa paliwa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mogę wypowiedzieć się w temacie jaką merivę kupić to polecam 1,7 cdti.Moc taka jaką powinno mieć bezpieczne auto XXI wieku.Wyprzedzanie TIR-a [przy prędkości 100 km/godz to dla niej żaden problem , do tego te spalanie to wręcz bajka jak na dzisiejsze ciężkie ceny paliw.Mój pali obecnie średnio 5,3-5,6 litrów ON na 100 km.W trasie schodzi poniżej 5l/100km.Trochę głośny silnik ,ale tylko na zimno po rozgrzaniu już chodzi jak normalny diesel( za znaczę że dieslami jeżdżę od 15 lat)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli mogę wypowiedzieć się w temacie jaką merivę kupić to polecam 1,7 cdti.Moc taka jaką powinno mieć bezpieczne auto XXI wieku.Wyprzedzanie TIR-a [przy prędkości 100 km/godz to dla niej żaden problem , do tego te spalanie to wręcz bajka jak na dzisiejsze ciężkie ceny paliw.Mój pali obecnie średnio 5,3-5,6 litrów ON na 100 km.W trasie schodzi poniżej 5l/100km.Trochę głośny silnik ,ale tylko na zimno po rozgrzaniu już chodzi jak normalny diesel( za znaczę że dieslami jeżdżę od 15 lat)

nie wiem skąd bierzesz te średnie ? ale chyba Teściowa przelicza to spalanie ? przy takiej wadze auta i prędkości i w jakich temperaturach to NIEMOŻLIWE !!! 6,4 LITRA / 100 km. to moja precyzyjne obliczenie spalania MERIVY Z 2005 R. 1,7 Cdti. Więc nie pisz postów które nie odpowiadają rzeczywistym spalaniem tego Autka pozdro Syndrom :):):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,4 LITRA / 100 km. to moja precyzyjne obliczenie spalania MERIVY Z 2005 R. 1,7 Cdti.

 

I to jest prawda :grin:

na trasie poniżej 5 ON też prawda ale nie na 100 a 50 km i tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej wadze auta i prędkości i w jakich temperaturach to NIEMOŻLIWE !!! 6,4 LITRA / 100 km.

 

moje spalanie z 40tys jakie zrobilem mery to 5.54 l/100km, wprawdzie to DTI ale mysle ze w CDTI bedzie to podobnie.

więc jednak możliwe ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja średnia to 6,2-6,3/100, tankuję przeważnie na shellu, czasem statoil lub lukoil, w ruchu miejskim i gminnym, raczej nie mam możliwości wrzucenia 5 biegu. W trasie nie sprawdzałem bo nie miałem jeszcze okazji się gdzieś wybrać...

Edytowane przez LeXaN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość greg2009

witam

 

od niedawna posiadam merive B 1,7 cdti i jak narazie mogę potwierdzić ,spalanie w cyklu miejski na poziome 6- 6,4 l /100km

staram sie jezdzić normalnie, tzn nie cisnę na maxa i nie jeżdże jak staruszek, kiedy trzeba to gazuje

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności