Skocz do zawartości

2.2 16V nie wchodzi na obroty po wymianie pompy paliwa


Gość dB1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z silnikiem 2.2 16V w Sintrze. Jakieś 2-3 tygodnie temu auto zgasło na drodze i już nie odpaliło. Na lawecie trafiło do warsztatu gdzie mechanik stwierdził że padła pompa paliwa, więc pompę zakupiłem i została wymieniona. Niestety po złożeniu wszystkiego okazało się że silnik odpala ale nie chce wchodzić na obroty. Mechanik nie wie co mu dolega, auto co prawda jest mało używane na co dzień (ja mam swoje własne a Sintrą jeździ ojciec, 2-3 dni w tygodniu)ale stoi już w warsztacie chyba trzeci tydzień i nie wiadomo co mu dolega.

 

Ktoś z kolegów miał podobny problem? Gdzie szukać rozwiązania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że nie wchodzi na obroty. Silnik normalnie pali i chodzi na biegu jałowym ale nie wchodzi wcale na wyższe obroty. Co to może być?

 

Jutro postaram się podjechać do warsztatu i posłuchać silnika na żywo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość raniuszek5

Witam mam przyjacielu ten sam problem zapala od tyknięcia pali na gazie ale na benzynie nie wchodzi na obroty więc przyjacielu w silniku masz cewkę zapłonową i koło niej masz takie coś okrągłe nie jestem mechanikiem i nie potrafię ci powiedzieć jak się to nazywa ale to jest przed cewką zapłonową takie okrągłe co jest do tego dopięta kostka i jest to przykręcone na 2 śrubki gwiazdki wewnętrzne wymieniłem to i jak ręką odjął pali spokojnie po podłączeniu do komputera miałem błąd 31 teraz mam błąd 48 i jest to spowodowane za wysokimi napięciem ładowania akumulatora wiec kolega mówił ze jeszcze mi pozostało wymienić regulator napięcia i powinno być ok mam taką nadzieje ale jeszcze sprawdź ten filtr paliwa możne już jest zabrudzony ze nie przepuszcza paliwa

 

A teraz ja mam pytanie do was powiedzcie mi jakie powinno być napicie w sintrze na akumulatorze przy zapalonym silniku bo u mnie jest 14,68 zmierzyłem miernikiem na jałowym biegu przy obrotach 1000 bez dodawania gazu ????

Edytowane przez raniuszek5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja mam pytanie do was powiedzcie mi jakie powinno być napicie w sintrze na akumulatorze przy zapalonym silniku bo u mnie jest 14,68 zmierzyłem miernikiem na jałowym biegu przy obrotach 1000 bez dodawania gazu question.gif?

 

 

Witam.:SMILE:

Z tego co pamiętam, to górna granica 14,6V , na wszelki wypadek obejrzałem inne fora i znalazłem "Ładowanie po uruchomieniu silnika 14,52V

Po załączeniu wszystkich odbiorników 13,98V"( Kolega wymieniał regulator napięcia). Jeśli nie pali ci żarówek, to bym kontrolował częściej ładowanie. Ważne jest ładowanie pod obciążeniem - chodzi o wystarczającą ilość prądu na naładowanie akumulatora i wszystkie odbiory. Za duża ilość prądu doprowadzić może do uszkodzenia akumulatora (przeładowanie). Zaraz po odpaleniu silnika alternator uzupełnia prąd po użytym do rozruchu, u mnie ta wartość wynosi 14,4V Sintra 2,2 16V.:rolleyes: ozdrawiam RG.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silniku masz cewkę zapłonową i koło niej masz takie coś okrągłe

 

To jest zawór EGR :wink: .

 

Co do napięcia to u mnie jest w zakresie 14,2 -14,4 czyli wzorowo. Jeśli u Ciebie jest 14,68 to jest już trochę za dużo. Jak przegazujesz to pewnie jeszcze bardziej rośnie to napięcie. Jeśli tak to najprawdopodobniej regulator napięcia do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności