Skocz do zawartości

moduł CIM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram się opisać o co mi chodzi.Mianowicie z tego co stwierdzili w serwisie Opla mam uszkodzony moduł CIM. Mianowicie działa wszytko :) Kierunki odbijają, wspomaganie, sterowanie, mam AFL - działa w 100% ,itd, żadna kontrolka się nie świeci... i teraz przejde do sedna... nie działa TC/esp. Odpalasz samochód, wciskasz gaz do dechy koła kręcą sie prawie w miejscu, a tak byc nie powinno. Towarzyszy temu pięknie migająca kontrolna samochodu w trójkącie, czyli tc/esp. Jak jedziesz spokojnie to wszystko jest ok. No i teraz pojawia się pytanie czemu? Skoro jeśli nie działa powinna świecić się stale. A ona gaśnie gdy koła przestają się ślizgać. ESP - dokładnie nie wiem jak to sprawdzić, ale raczej też nie działa, bo próbowałem mocniej wejsc w zakręt i to samo , kontrolka zaczęła migać, ale zero różnicy , a powinien kontrować przynajmniej tylnymi kołami...Jeśli chodzi o co kolwiek innego ABS, wspomaganie ,czujniki cofania itd, co by tu nei wymienić działa prawidłowo... Jakieś porady bym prosił. Dodam ze w serwisie powiedzieli wymień CIM "powinno być ok" ale przekonani nie byli gdyż też zastanawiała ich sytuacja "kontrolki ok" a tc/esp nie działa. Jeszcze dodam ,że na początku gdzy zaczyna migać kontrolka i koła wpadaja w poślizg słychac jednorazowo załączenie się coś na styl abs... trajkot trwa przez 1 sekunde i koniec. I tak za każdym razem.

Edytowane przez chryczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pomysłów? W poniedziałek jade na Aso Opel , może oni pomoga :) ciekawe ile sobie zaśpiewają za ten czyn społeczny...

Edytowane przez chryczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy twoje auto jest aby wyposazone w TC?

bo np moje ma esp ale nie tc...

 

poza tym esp mruga podczas dzialania,

btw co to ma wspolnego z modulem CIM? zreszta jest akcja serwisowa na ten modul...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy twoje auto jest aby wyposazone w TC?

bo np moje ma esp ale nie tc...

 

poza tym esp mruga podczas dzialania,

btw co to ma wspolnego z modulem CIM? zreszta jest akcja serwisowa na ten modul...

 

Signum po lifcie ma w standardzie tc/esp z tego co się orientuję i z tego co piszą ludzie na forum. Cim daje jakies informacji o kącie skrętu kierownicy. Ogólnie nawet zakładając ze nie ma TC (ale jest:) ) to nawet esp nie działa. Ogólnie odpowiedź na poślizg jest taka ze miga kontrolka... i jeden raz coś zatrybi- dzięk w rodzaju jednokrotnego zadziałania ABS. Ale to tylko dźwięk... zastanawiam się czy moze to nie sterownik pompy abs sie pierdaczy... Ale zadnych oznak cholerka nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signum po lifcie ma w standardzie tc/esp z tego co się orientuję i z tego co piszą ludzie na forum

zdekodujesz VINa to bedziesz wiedzial

poczytaj o zasadzie dzialania esp - nie dziala przy ruszaniu

to nawet esp nie działa.

a jezdzisz na sliskim albo na granicy poslizgu?

abs dziala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdekodujesz VINa to bedziesz wiedzial

poczytaj o zasadzie dzialania esp - nie dziala przy ruszaniu

a jezdzisz na sliskim albo na granicy poslizgu?

abs dziala?

Powiedzmy ze mam tc/esp - ale sprawdze to na 100% Chociaz w Oplu jak byłem to mowili ze jest i tak jak pisałem dziwili się ze zadna kontrolka sie nie świeci. Tylko miga tak jak powinna.

 

Esp sprawdzałem w szelaki sposób, i nic, spokój, tylko miga kontrolka. Np. jadąc około 40 skręcając kierownica auto jedzie dalej prosto...sprawdzane w przeróżnych warunkach i różnych prędkościach.(ostatnio popadało śniegiem i własnie miałem okazje. Abs działa. Z tego co jeździłem i innymi autami tak jak powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rzeczywiscie trzeba czujnik skretu kierownicy zaprogramowac...

jak mruga kontrolka esp to znaczy ze dziala, jak swieci ciagle to ze awaria i jest wylaczone...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rzeczywiscie trzeba czujnik skretu kierownicy zaprogramowac...

jak mruga kontrolka esp to znaczy ze dziala, jak swieci ciagle to ze awaria i jest wylaczone...

A jak to zrobić? Dostępu do tech-ów itd nie mam. Jeżeli chodzi programowanie takie jak jest wspominane na forum, czyli skręt do oporu w jedną drugą itd juz robiłem po kilka razy, i na wyłączonym zapłonie, na włączonym, i na odpalonym silniku... zero różnicy i brak jakiej kolwiek reakcji. Jedna rzecz która mi wpadła teraz do głowy jest taka ,że raz zapaliła mi sie kontrolka na desce od poślizgu.Było to w momencie pierwszych przymrozków - jakies 2 tyg temu.Zapaliła się w trakcie parkowania(czyli kręcenie kierownicą) Ale po wyłączeniu zapłonu i włączeniu już jej nie było. Od taki jeden przypadek.BYć może to jest początek końca CIM? I trwa już dość długi czas? Bo tc/esp nie działa od kiedy tylko mam auto.

Edytowane przez chryczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam wiecej pomyslow...

moze jakbys uzupelnil profil to ktos z okolicy moglby pomoc...

a i czemu do ASO jedziesz? moze jest w twojej okolicy kumaty mechanik od opli z fejsem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam wiecej pomyslow...

moze jakbys uzupelnil profil to ktos z okolicy moglby pomoc...

a i czemu do ASO jedziesz? moze jest w twojej okolicy kumaty mechanik od opli z fejsem...

Niestety , kumatych nie ma, przynajmniej ja o takich nie wiem...juz z omegą to przerabiałem.Ale jak widzisz odp.na zapytanie na forum raczej duza nie była wiec czy ja wiem czy ktos mi pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności