Skocz do zawartości

moduł CIM


Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz wpierw czy twoje auto kwalifikuje sie na akcje serwisowa dot. mod CIM

moze w ten sposob sie uda "zalatwic" sprawe

Akcje sprawdzałem, auto w tej chwili nie kwalifikuje sie na zadną. niemniej byłem w Oplu...Panowie wzieli auto pewni ze odkryją przyczyne ,po godzinie z hakiem zostałem poproszony i powiedziano mi jedno... Nie ma zadnych błędów, auto jest w 100% sprawne... na moje pytanie to czemu koła robią co chcą nie znali odpowiedzi.Domyślam sie ze oni myślą ze to tak ma być... ja jednek tego pewny nie jestem...Musze poszukać kogos z okolic z signumem , albo vectrą zeby zobaczyc jak u niego tc/esp działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukać kogos z okolic z signumem , albo vectrą zeby zobaczyc jak u niego tc/esp działa...

wrzuc zapytanie tu http://forum.opel24.com/forum/149-Swietokrzyskie/

badz sprecyzuj okrag gdzie cie mozna zastac, moze ktos sie znajdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc zapytanie tu http://forum.opel24.com/forum/149-Swietokrzyskie/

badz sprecyzuj okrag gdzie cie mozna zastac, moze ktos sie znajdzie

Jeszcze wczoraj zaryzykowałem i sprawdziłem sobie te moje nieszczęsne systemy.I teraz tak. Wjechałem w droge gdzie jest piasek , zaciągnołem ręczny na 70% tak żeby troszke puszczał dałem opór gaz i koła kręcą , auto jedzie (troche przytrzymywane przez ręczny) obroty do odcinki dochodzą , kontrolka miga. Po 3 próbie stała się fascynująca rzecz.Mianowicie zaśświeciły sie 3 kontrolki. ABS , ESP(trójkącik)i kontrolka od skrętnego xenonu. Po zgaszeniu auta i załączeniu zapłonu od nowa, wszystko po staremu, nic się nie świeci.Zadzwoniłem do serwisu i m o tym mowie, jednak nie byli w stanie ustalić telefonicznie dlaczego.Jednak ja tutaj podejrzewam jakiś błąd lub niesprawnie mechaniczną rzecz.Dalej...pojechałem na oblodzoną droge i próbuje czy jak jade szybciej i szybko skręce kołami lewo prawo kilka razy to czy auto mi wyleci z drogi, i tu moje zdziwnienie, tyle koła hamują(takie odczułem wrazenie) i wprowadzić auto w poślizg raczej jest trudno.Niemniej tylko tylne koła, bo przód robił raczej co chciał. wynika z tego ze coś jest nie tak ze sterowaniem przednich kół, których TC nie hamuje, i przy poślizgu esp niewyprowadza.Tył natomiast wydaje sie być sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość debiec73

Witam,

podłączę się pood temat bo mój CIM też powoli zaczyna świrować.

 

Może ktoś wie gdzie w okolicach Gniezna lub Krzyża Wielkopolskiego zanjdę jakiegoś speca od regeneracji modułów CIM ???

Bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Wpisz sobie w googl "naprawa modułów CIM" i znajdziesz firmy które się tym zajmują możesz również zobaczyć na allegro ceny tych modułów bo są w sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności