Skocz do zawartości
misi1994

1.6 40kW 8V 16D/16DA Wymiana silnika Opel Kadett E 1985 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy silnik od opla astry 1,7 td pasuje do opla kadetta e 1,6 40Kw 8V 16D.Pytam ponieważ mój stary silnik już nie chce palić na zimnym silniku i chcem go wymienić.Naprawić się już go nie da ponieważ był w tylu warsztatach że głowa mała i zawsze wymieniali co innego to pompa paliwa to rozrusznik to wtryski itp. Proszę o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a z jakimi przeróbkami jescze muszę się liczyć proszę o szybką odpowiedz czy np. muszę kupić skrzynię biegów czy będzie pasować od 1,6 diesel

???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz kolego czy było ciśnienie w cylindrach sprawdzane ?? Jeśli tak to podaj wartości. Ciekawy jestem czy któryś z tych magików zaglądał w ogóle do świec żarowych ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez diVid
      Witam,
      Posiadam w motorówce silnik z Opla Kadetta - Diesel 1.6D - GM 16DA. Mam pytanie czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tego samochodu/silnika. Potrzebuję przede wszystkim informacji do ustawienia rozrządu (chociaż i tak już sporo na forum znalazłem), ale na pewno przyda się też na przyszłość.
      Z góry dziękuję za pomoc!
      Dawid
    • Przez Taki tam
      Mam kadetta od paru miesięcy, gdy go kupywałem stwierdziłem że to złom, ale teraz widze w nim potencjał i chce mieć ten samochód na lata więc postanowiłem że wymienił bym w nim silnik tylko problem jest w tym że nie wiem jaki będzie pasować, myśle bardziej o nowszych silnikach (nie z kadetta) np jak 1.9tdi z passasta b5 ale ten silnik będzie chyba za wielki , zależy mi na większej mocy i na oszczędności więc chciałbym coś o proponowanej poj. i oczywiście Diesel. Czy są silniki z Opla diesel które pasują do kadetta?
      Ile może wyjść taki swap?

Mam 1.6 Diesel i skrzynie biegów z benzyniaka 1.6 przez co z butów nie wyrywa

Marzy mi się takie 1.9 tdi 6-biegowa automat
    • Przez piter650
      Witam posiadam model silnika jak na zdjęciach . Jest to 1.6d skrzynia 5 biegowa . Mam problem bo chce ten silnik uruchomić lecz nie wiem jaki to dokładnie model a potrzebne mi to do kupienia łożyska oporowego do skrzyni biegów. Bede bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mi udzieli tych informacji Jaki to model silnika i skrzyni zeby dokupic te lozysko..Pozdrawiam.

Z GÓRY DZIEKI
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.