Skocz do zawartości

Gość Taki tam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kadetta od paru miesięcy, gdy go kupywałem stwierdziłem że to złom, ale teraz widze w nim potencjał i chce mieć ten samochód na lata więc postanowiłem że wymienił bym w nim silnik tylko problem jest w tym że nie wiem jaki będzie pasować, myśle bardziej o nowszych silnikach (nie z kadetta) np jak 1.9tdi z passasta b5 ale ten silnik będzie chyba za wielki , zależy mi na większej mocy i na oszczędności więc chciałbym coś o proponowanej poj. i oczywiście Diesel. Czy są silniki z Opla diesel które pasują do kadetta?
Ile może wyjść taki swap?

Mam 1.6 Diesel i skrzynie biegów z benzyniaka 1.6 przez co z butów nie wyrywa :<

Marzy mi się takie 1.9 tdi 6-biegowa automat :gwizd:

Edytowane przez Taki tam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez za czołem robić swapa i to nie takie proste kupić silnik to nie problem problem jest w tym zeby to wszystko zgrać do kupy tu łapa nie pasuje trza szukać z innego modelu itp. a kasy można w takie coś włożyć bądź ile :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie, przeróbki plus "rzemiosło" zmarnuje Ci nerwy i wyczyści portfel.

Na szybko możesz wsadzić 2.0 i zagazować, łapy i półosie są takie same, pozostaje przeróbka baku i dołozenie pompy plus wiązka pod maską z ECU.

 

PS> Prywatnie z VW to chyba jedynie silnik sie do czegoś nadaje bo reszta to złom...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kadeta masz zadbanego to do wymiany będziesz miał silnik, skrzynię, hamulce, może jeszcze przednie zawieszenie do tego inne mocowania i zabawa z elektryką jest to do wykonania lecz nie wierzę że auto jest w bardzo dobrym stanie więc prościej kadeta sprzedać dołożyć to co masz na ewentualnego swapa i kupić coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Taki tam

Dziękuje za odpowiedzi, narazie mam plany bo chce jechać do do pracy za granice jak skończe szkołe (ostatni semestr) i chce raczej większość zainwestować w samochód, bardzo mało rdzy jak na jego wiek, coś jest z hamulcem nożnym i nie ma światła wstecznego ale to pikuś ;p Samochód podoba mi się gdyż jest bardzo ekonomiczny, pomyśle nad 2.0 i zagazować... ale będę jeszcze myślał nad tym.
Dziękuje za odpowiedzi, bardzo mi pomogły :)
Gdybym poszedł za mechanika a nie za górnik/elektryk to bym się pobawił z tym swapem ale przy moich możliwościach jedynie moge zmienić lampke która świeci przy otwieraniu drzwi na ledy i audio podłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności