Skocz do zawartości

Pompa Hamulcowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z układem hamulcowy w corsie B ((X12SZ) 97' bez ABS), mianowicie po wymianie tarcz hamulcowych, klocków oraz prowadnic zacisków pedał hamulca jest miękki i wpada w podłogę. W pierwszej kolejności odpowietrzyłem cały układ (zgodnie z regułą) lecz nie przyniosło to poprawy. Rozebrane zostały bębny oraz sprawdzone cylinderki; brak wycieków w całym układzie hamulcowym. Wlany został nowy płyn hamulcowy. Chciałem upewnić się czy przyczyną braku hamulców jest zużyta pompa hamulcowa (bo nie chce jej rozbierać na darmo)?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

dopiero dziś rozebrałem pompę hamulcową. Wszystkie uszczelniacze w pompie zostały wymienione oraz cała pompa została ponownie zamontowana w Corsie. Układ już po raz kolejny został odpowietrzony, wszystkie zabiegi nie przyniosły żadnej poprawy. W sumie wszystkie elementy układu hamulcowego zostały sprawdzone, brak wycieków pompa trzyma ciśnienie. Chciałbym zapytac się czy przyczyną takiego objawu mogą być tarcze hamulcowe, które były kupione na allegro (koleś wysłał oczywiście jakąś chinszczyznę niezgodną z opisem w aukcji),ponieważ podczas wciskania pedału tracą delikatnie osiowość, wyginają się, myślałem że to wina gumowych prowadnic zacisków. Aczolwiek objaw braku pedału pojawił sie odrazu po wymianie jednej tarczy z jednej strony. Chciałem zapytac się czy ktoś juz kupował takie tarcze na allegro i czy nie miał z nimi żadnych problemów?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Aczolwiek objaw braku pedału pojawił sie odrazu po wymianie jednej tarczy z jednej strony. Chciałem zapytac się czy ktoś juz kupował takie tarcze na allegro i czy nie miał z nimi żadnych problemów?

.

 

Witam.:-)

Kolego jeżeli wymieniłeś tarcze i klocki, to pamiętaj że przez jakiś czas hamulec będzie słabszy to się musi ze sobą dotrzeć, spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć, jeśli nie czyściłeś zacisków to spróbuj pod gumę wcisnąć trochę środka do zacisków (są też w spraju), pedał przy podłodze to typowy objaw słabego chodzenia tłoczka (dość często się przycierają), a tarcza jak to tarcza powinna być ok. może tylko się wcześniej zużyć, sam w audicy mam chińszczyzne i nie narzekam i są ok :ok:. Jeszcze zostaje kwestja kolektora hamulca tylnego (u mnie trzeba odpowietrzać w kanale auto na kołach) i regulacja szczęk w kołach tylnych, ale z tego co piszesz obstawiałbym na przednie zaciski.:mlotek: Pozdrawiam RG

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś przyspawałem do każdego zewnetrzego klocka 2mm blaszkę efektem tego zabiegu jest prawidłowa praca haulca, co bardzo mocno zaskoczyło mnie. W sumie nie jestem pewny do przyczyny takiego zachowania pedału, prawdopodobnie pompa będzie tłoczyła za mało płynu hamulcowego do cylindrów, ablo puszcza ciśnienie na którejś sekcji.

Pozdrawim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przyspawałem do każdego zewnetrzego klocka 2mm blaszkę efektem tego zabiegu jest prawidłowa praca haulca, co bardzo mocno zaskoczyło mnie. W sumie nie jestem pewny do przyczyny takiego zachowania pedału, prawdopodobnie pompa będzie tłoczyła za mało płynu hamulcowego do cylindrów, ablo puszcza ciśnienie na którejś sekcji.

Ale rozbierałeś pompę??? to powinno być ok ???. z tym przyspawaniem blach do klocków to bym uważał, hampel to jedyna rzecz w aucie która musi być na 100%pewna, w końcu życie się ma tylko jedno,a i komuś można krzywdę zrobić :rip: , popatrz jednak na zaciski, Blachy mogą odlecieć i co wtedy :-o

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności