Skocz do zawartości

Kod bledu P0045* - kontrolka swiec i brak mocy


Gość Maciek86

Rekomendowane odpowiedzi

witam
w moim oplu vivaro 2.0 cdti 114km. od czasu do czasu zapala sie kontrola swiec zarowych i diagnostyki ale po chwili gasnie . jak sie swieci to samochod traci moc. po podlaczeniu do komputera wyszedl mi blad p 0045 czyli ( nie wiem dokladnie jak to pisalo) jakis obwod cewki elektromagnetacznej sterujacem cisnieniem turbodoladowywania . cos w tym stylu. jak myslicie czy to wina czujnika doladowania turbiny??

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

raczej ten drugi z dwoma wezykami,ma proste zadanie.sprawdzisz go prykladajac - i + do szpilek jesli blokuje przeplyw wiatru to dziala,biegunowosc bez znaczenia i chyba bez pradu niepowinien ssac gruchy turbiny,jak walniety to mozesz sprobowac zdjac wieko i wymyc gabke.przy zkupie pamietaj ze megane 2 ma taki sam prawie polowe tanszy

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada ten drugi czujnik i gdzie on sie znajduje. bylbym wdzieczny jesli bys moze wkleil jakies foto z tym czujnikiem. ? z gory dzieki.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.9 siedzi po prawej stronie obok czujnika mierzacego cisnienie turbiny,

1.9 i 2.0 maja taki sam,

 

http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-turbo-trafic-vivaro-primastar-i2073079810.html

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne,jest na wierzchu miedzy zbiornikiem wyrownawczym cieczy chlodzacej a zbiornikiem plynu hamulcowego.osadzony 15cm pod nimi na sciance przykrecony 2 srubkami,dochodza do niego 2 wezyki podcisnieniowe,jeden biegnie z pompy vac.drugi z zaworka leci do gruchy turbiny,do czujnika jest podlaczona 2 pinowa wtyczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ten czujnik i sprawdzilem. wyglada na to ze jest sprawny. ale nie wiem czy on powinien tak zgrzytac na wlaczonym silniku ? jakby w nim cos poprostu latalo.pozostaje ten czujnik ?? da sie go sprawdzic jakos? <br />
http://www.nokaut.pl/pozostaly-uklad-chlodzenia/czujnik-doladowania-0281002593.html

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik z twojego linka jest sensorem mierzacym cisnienie doladowania,dochodzi do niego 1 cienki waz taki sam jak podcisnieniowe i 3 pinowa wtyczka,zadko bywa ze sie psuje.chodzilo mi o ten 2 czujnik odcinajacy podcisnienie od gruchy na turbinie,u mnie brzeczy ten zaworek,u niektorych brzeczy u niektorych nie,wiec po dzwieku nie stwierdzisz czy jest sprawny.kiedys rozbieralem stary i wlasciwie nic tam ciekawego nie ma...podkladka blaszana ktora przyciaga elektromagnes blokujac doplyw wiatru od gory(jak zdejmiesz wieko to zobaczysz) i to wszystko.czasem bywa ze gabka pod wiekiem czujnika jest tak zawalona syfem ze powietrze przez nia nie przeplywa w odpowiedniej ilosci i wtedy czesciowo wiatr ssany jest z gruchy a co za tym idzie mamy zbyt duze cisnienie na kolektorze ssacym(przeladowanie) i powinno wyrzucic blad czujnika turbiny,czasem blad egr i standardowo kontrolka swiec zarowych zapalajaca sie przy wyzszych obrotach,gasnaca przy nizszych.masz jakies urzadzenie diagnostyczne?op-com czy cos podobnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem sobie elm 327 zupelnie do uzytku wlasnego tak jak pisalem na poczatku to wyswietlilo mi blad p 0045.. co do tego zaworku ktory sprawdzalem to odrazu wyczyscilem ta gabke ktora jest u gory no ale nic pozatym,. jutro mam zrobic 900 km takze mam nadzieje ze dojade a trzeba sie bedzie przejechac do jakiegos mechanika.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezyki jak sie domyslam sprawdziles,kostke wyczysc i jesli nie pomoze to dobrze byloby podmienic ten zawor.sprawdzic podcisnienie i co sie dzieje z grucha,przy wyjetej wtyczce przez jeden z wezykow ciagnie wiatr a w 2 powinno byc cisnienie atmosferyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności