Skocz do zawartości

immobiliser w mojej vectrze A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie bo w mojej vectrze A Jest zamontowany najprawdopodobniej immobiliser po prawej stronie od kierownicy takie metalowe kółko z diodą po środku i przy kluczykach mam takie coś podobne do baterii do pilota samochodowego no i jak wiadomo bez tego nie odpalę samochodu . Najpierw muszę przyłożyć to co mam przy kluczykach do tego przy stacyjce i jak słyszę cyknięcie wtedy mogę dopiero odpalić samochód.

I jest więcej przeciw niż za bo jest to upierdliwe przy każdym zapalaniu samochodu a jakbym zgubił kluczyki to przy zapasowych nie ma tego i wtedy już napewno nigdzie nie pojadę.

Czy da się to jakoś ustawić że nie trzeba za każdym razem tego przystawiać lub może usunąć w miarę prosty sposób żeby było całkiem bez tego ??

 

Proszę o pomoc i z góry dzięki :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie istnieje w miarę prsty sposób na odcięcie immobilisera, niezależnie od tego co on odcina zapłon, rozrusznik czy pompę paliwową, ale na szczęscie nie jest takźle, bo w vektrach b to już całkiem kicha, jak trafisz na uczciwego elektryka to zrobi Ci to za ~50pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć centralkę tego immo.

Będzie wtyczka z cienkimi kablami i 4 grubsze.

Ciebie interesują te grubsze.

Dwa z nich musisz połączyć razem i wtedy możesz wyrzucić immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej które grubsze połączyć razem?? i jak może wyglądać ta centralka albo w których miejscach może sie znajdować gdzieś w środku samochodu czy raczej przy silniku ??

Dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wirtualnie pomagałem zamerowi, on miał to w astrze.

Ale teraz go nie wyłapiesz, bo poszedł do woja....

To było o połowę mniejsze od alarmu.

Miał bodajże w lewym przednim słupku.

Przewody te nas interesujące były niestety czarne, więc musisz po kolei łączyć i szukać odpowiedniej pary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to w poniedziałek się za to wezmę i poszukam ale jak coś źle w kablach połączę to nic sie nie uszkodzi ??

A tak jakbym to na stałe przymocował to co mam przy kluczykach do tego czujnika to chyba może sie coś mu popi****ć ??

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że t0o nie był za dobry pomysł ale było by najłatwiej jednak w poniedziałek poszkam to znajdę i pokombinuje z tymi kablami

 

Jak cos sie uda dam znać jak coś zepsuje też sie odezwę na razie dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem ciekaw http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

A jak już wyłapiesz te kable, które trzeba zewrzeć, to już po nitce dojdziesz od czego idą i mozesz je skrócić.

Pamiętaj, że lutowanie to lepszy sposób połączenia, niż skręcenie, czy złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności