Skocz do zawartości

Problem z Astrą F w gazie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam takie problemy z mają Asterką:

1. Gdy Asterka chodzi na biegu jałowym potafi nieraz zgasnąć

2. Podczas dojeżdzania do świateł (jade wtedy na gazie) auto gaśnie mi i jest problem z jego odpaleniem. Nieraz auto potrafi zgasnąc podczas jazdy.

3. Nieraz mam problem z odpaleniem Astry gdy ruszam z parkingu. (trwa to dłuższą chwilęzanim auto zapali).

Byłem u elektryka powiedział mi, ze przyczynąmoze byc silniczek krokowy. Po przeczyszczeniu tego silnicza nadal występują takie rzeczy.

Bardzo prosze o waszą pomoc o ile jest to możliwe. Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy zestaw do sprawdzenia :filtr paliwa,pompa paliwa,kable ,swieczki(krokowiec odpada juz sprawdzony) jesli gazownia to jak ustawiony jest dolot powietrza,wyregulowac go,sprawdzic filterek gazowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest na benzynie?

na benzynie tez mi kilka razy zgasł. Na benzynie tylko odpadal auto i chodzi ono jakis czas po czym potrafi zgasnać.

Szczerze mówiąc to Kokos nic mi nie mówi bo jestem zielony w sprawach aut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dojeżdzania do świateł (jade wtedy na gazie)

Musisz tak przerobić wlot powietrza do filtra, żeby nie zasysał od przodu auta.Bo na bank dojeżdżasz na luzie.

Napisz, czy zapala się check, jeśli tak, odczytaj błędy i napisz.

http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

 

Teraz pytania kokosa:

kiedy wymieniałeś filtr paliwa, świece i przewody zapłonowe?

 

Posprawdzaj wszystkie styki elektryczne, przy których grzebał gazownik.

 

Postaraj się zobaczyć, jak wypływa paliwo z wtryskiwacza, powinien być kształt stożka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka powiedział mi, ze przyczynąmoze byc silniczek krokowy. Po przeczyszczeniu tego silnicza nadal występują takie rzeczy.

To, że przeczyściłeś silniczek, świadczy tylko o tym, że jest czysty, ale nie że jest sprawny. generalnie jeśli silnik gaśnie zrób tak jak mówi JA37, zacznij od wlotu powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oddałem autko do goscia który zakłada instalacje i od razu powiedział mi, ze auto gubi iskrę. Przejżał takze instalcje elektrycznai gazową. Autko teraz na razie chodzi normalnie( nie gaśnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a co to znaczy że gubi iskrę? może mi ktoś powiedzieć?

 

mechanik ze mnie żaden więc nie wiem, a może jest to rzecz którą można poprawić samemu.

 

pytam dlatego że mam podobny problem.

 

Komodor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komodor, odpo masz w drugim swoim temacie - nie ma potrzeby pytać w różnych miejscach - jak widzisz my jesteśmy wszędzie :):)

... trudno wyczuć co ktoś ma na myśli jeśli nie mówi wprost ... być może padający sterownik (moduł) nie podaje impulsu w każdym cyklu ... Pozdro ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności