Skocz do zawartości

Problem z płynem chłodniczym


Gość corsa B 96'

Rekomendowane odpowiedzi

Gość corsa B 96'

Witam,

To mój pierwszy wpis wiec proszę o wyrozumiałość. Przechodząc do sedna to mam problem z gotującą wodą ... Po przejechaniu 20-30 km temp przekracza 100 stopni i wypluwa wodę (czy zima czy lato, choć w zimie mniej bo włączony ciepły nadmuch i dzieki temu rośnie tylko do ok.96). Wymieniałem uszczelkę pod głowicą, klawiaturą dolewałem jakiegoś środka do zbiorniczka płynu chłodniczego aby go uszczelnić, wymieniłem termostat i czujnik temp.na chłodnicy(bo wiatrak sie nie załanczał-juz ok) Teraz dzieki ciepłemu nadmuchowi ta temperatura tak nie rośnie ale bez nadmuchu dalej jest problem. Panowie macie jakies pomysły, porady ? Co możebyć przyczyną ?? Z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Witam. A korek od zbiorniczka wyrównawczego zmieniałeś ?

powiem ci tak ( moim zdaniem ), z temperaturą to nic nie zrobisz ( ople lubią ciepło 95 -100, no chyba że zrobisz wiatrak na krótko, i będziesz wcześniej włączał w kabinie, jak się będzie płyn gotował ) , a co do tego że wyrzuca płyn (bo chyba wody nie masz zalanej ;-) ), to u mnie np.,był winny temu termostat, ale jak zmieniałeś to spróbuj z tym korkiem. Rozumiem że chłodnica jest drożna, i układ jest odpowietrzony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Skoro masz w obiegu wode, to jak najbardziej

stawiam na zakamienioną chłodnice, stąd ta mała

przepustowość i szybkie grzanie sie.

Pozostaje wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapetopel

To układ ciśnieniowy jak jest wyciek to będzie się gotowało. Przecież nikt przez internet Ci nie pokaże gdzie Ci wypluwa? Nie widzisz gdzie jest wyciek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość corsa B 96'

Nie mam wody - płyn chłodniczy oczywiście.( "woda" napisałem z rozpędu) Myślałem że to może jakiaś wadliwa wymiana uszczeli pod gł. ale raczej nie bo nie występuje żaden z objawów. Korka nie wymianiałem choć kiedyś ktoś wspomiinał mi że jeśli uszczelka pod tym korkiem jest juz "zużyta" to to może być przyczyną... Można kupić nowy korek czy cały zbiorniczek ?? A pod samochód podkaładałem juz raz czysto białą płachtę i była całkowicie sucha ;/... I trochę odbiegnę od tematu ... Czy stukanie w kole podczas skrętu = przegub ?. I czy u was występuje coś takiego a mianowicie - przekręcam zapłon na wyświetlaczu pokazuje sie (godzina//data//temp.) po przejechaniu 1km zostaje tylko godzina i temp a data znika ... I jeszcze jedno pytanko gdzie zlokalizowany jest czujnik temperatury ?? ten który przekazuje temp na wyświetlacz ? bo chyba jest zepsuty bo pokazuje mi np.-78 nie ważne zima czy lato :P Dzięki za zainteresowanie..Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz experymentalnie jeszcze raz sprawdzić termostat,( jeśli byś nie miał pewności co do jego właściwego działania, to go pomiń,najwyżej silnik będzie nie dogrzany)i wtedy gdy kłopoty z temp. się powtórzą(wys temp) będziesz miał pewność, że to chłodnica(do wymiany) :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ręką sprawdzić czy cała chłodnica jest jednakowo gorąca,najlepiej to odpalic auto i niech się rozgrzewa na postoju,tam gdzie bedzie chłodniejsza to wiadomo mniejsza przepustowość płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janekW67

stukanie w kole podczas skrętu,to raczej jest przegub.pewnie jest pęknięta osłona przegubu,dostała się woda,piach i przegub poszedł się czesać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności