Skocz do zawartości

Tryb awaryjny - Zafira A


Gość krzysiu58

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiu58

Mam Zafire z 2000r.przy przekroczeniu predkosci 110km/godz.zapala mi sie tryb awaryjny.Czy to jest grozne dla silnika przy dalszej dluzszej jezdzie.ponadto na wolnych obrotach szarpie silnikiem jak by mial za chwile zgasnac.Jest tez problem z odpalaniem zimnego silnika,cieply odpala normalnie.Mocy silnik nie traci.Do tej pory z zapalaniem trybu awaryjnego nik nie umie sobie poradzic.Prosze o informacje na powyzsze tematy bo niewiem czy juz nie koniec mojej zafirki i jaki ewentualnie czeka mnie koszt naprawy.Z gory dziekuje.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Zafir.

Edytowane przez krzysiu58
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw diagnostyka i błędy później koszty i naprawa.

dobry jesteś to jeszcze powiedz do czego jest to forum to raz a dwa diagnoza np 400 i bez tej diagnozy trzeba przepatrzyć cały dolot i wszystko co jest z nim związane i uważam że takie odzywki to raczej w naszym sejmie a nie na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś sczytane błędy, coś Ci wyrzuciło? Jak przerzuca w tryb awaryjny, to chyba musi w kompie jakiś ślad pozostać, z jakiego powodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry jesteś to jeszcze powiedz do czego jest to forum to raz a dwa diagnoza np 400 i bez tej diagnozy trzeba przepatrzyć cały dolot i wszystko co jest z nim związane i uważam że takie odzywki to raczej w naszym sejmie a nie na forum

 

 

Czego się czepiasz ?? Mamy zgadywać co się dzieje w jego zośce ?? Niech zczyta błędy w wtedy można szukać co jest nie tak.

 

A tak przy okazji poczytaj sobie co to jest prawidłowa pisownia i znaki interpunkcyjne, bo czytać się tego nie da :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirus75

Mam Zafire z 2000r.przy przekroczeniu predkosci 110km/godz.zapala mi sie tryb awaryjny.Czy to jest grozne dla silnika przy dalszej dluzszej jezdzie.ponadto na wolnych obrotach szarpie silnikiem jak by mial za chwile zgasnac.Jest tez problem z odpalaniem zimnego silnika,cieply odpala normalnie.Mocy silnik nie traci.Do tej pory z zapalaniem trybu awaryjnego nik nie umie sobie poradzic.Prosze o informacje na powyzsze tematy bo niewiem czy juz nie koniec mojej zafirki i jaki ewentualnie czeka mnie koszt naprawy.Z gory dziekuje.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Zafir.

 

 

witam kolego jeśli to błąd p0400{czy jakoś tak} to będzie EGR ,też mi się czasami włącza tryb awaryjny ,ale co jakiś czas czyszczę sobie zaworki,też te małe filterki pod tymi zaworkami.Jeśli to nie pomoze to ,dalej, wężyki myślę,że na końcu zostaje kolektor ssący. Tak mi się wydaje.

pzdr :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madman81

Witam,

P0400 błąd w układzie podciśnienia .Proponuje sprawdzić przewody te białe z pompy VAC do zaworów sterujących EGR ,siłownika klap zawirowań oraz turbo jak i przewód z VAC do Serwo z szczególnym zwrócenie uwagi na poprawne działania zaworów zwrotny .

Pozdrawiam

 

PS.a jak hamulce

Edytowane przez madman81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaczy_f1

Ogólnie to podaj dokładnie jakie masz błędy sczytane a nie krzyczysz na innych.

Wiem że jak nam podasz jakiś błąd to trzeba będzie dużo sprawdzić no ale do czegoś się trzeba odnieść.

Na początek zamień elektro zaworki ten co jest koło turbo zamień z tym co jest koło akumulatora tylko pamiętaj że musisz zamienić na ten dolny tzn ten pierwszy od strony grilla.

Jak nie pomoże pisz dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności