Skocz do zawartości

Kupiony samochód okazał się felerny


Gość superkwasek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superkwasek

Cześć. Chciałbym się poradzić w pewnej kwestii.

Tydzień temu zakupiłem autko Opla Tigre. Sprzedawca zapewniał, że wszystko jest super sprawne, nie trzeba nic dokładać, wymieniać. Mam na to 3 świadków którzy byli przy oględzinach (mechanicy i babcia).

 

Już na drugi dzień okazało się, że nie chce zapalić - akumulator do wyrzucenia.

Na 3 dzień już powinno być dobrze, lecz znowu problemy z zapalaniem. Kolejne dni, problemy z klockami, przyspieszeniem.

Dzisiaj byłem na diagnostyce i wykazało naprawy za prawie 4 tysiące złotych.

 

Chciałbym się poradzić czy można coś z tym zrobić czy tylko droga sądowa?

Świadkowie są, samochód kupiony tydzień temu, jeszcze nie rejestrowałem ani nie płaciłem podatku.

 

Proszę o pomoc i porady. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

masz w umowie

'' kupujacy zapoznal sie ze stanem pojadu '' ???

jak tak to powodzenia

bo nawet w sadzie mozesz nic nie wygrac

 

na przeglad jedzie sie przed zakupem a nie po

jak dla mnie

jak po dobroci nie zalatwisz

to nic nie zalatwisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arek2812

Sprzedawca był pewnie handlarz,wiec dla niego to chleb powszedni ze czasami ktos moze sie wkurzyc ze grata kupił,ale widziały gały co brały i nie licz na to ze w jakis sposob zrekompensuje ci on naprawe auta. A pozatym mechanicy jak byli to powinni oblukac ze z autem cos nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

zależy kto pisał umowę i jak jest sformułowana. dwóch mechaników się na nim nie poznało, do tego babcia... pozostaje Ci remont ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko da sie sprawdzic w komisie i nie placz ze klocki i aku sie skonczyly bo mogles trafic z tymi inteligentami na 3 auta zespawane w jedno i dopiero by byl problem...

u Ciebie jest tzw.wyeksploatowanie sie czesci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłbyś w stanie udowodnić, że ukryta usterka/niesprawność, o której sprzedający nie poinformował powstała przed zakupem (to oczywiście musiałby potwierdzić jakiś rzeczoznawca)? Bez tego nic nie zrobisz. Klocki i akumulator raczej tu nie wchodzą w grę bo to części wymienne i sprzedający może się tłumaczyć że się nie zna i nie wiedział o ich zużyciu. Również w przypadku jakiejś wady/usterki ukrytej sprzedający może się bronić, że przed i w dniu sprzedaży auto było sprawne, Wy nie mieliście żadnych uwag co do stanu auta, a to że popsuło się Wam nawet na drugi dzień -przypadek.

 

Jeżeli jesteś w stanie udowodnić to co na początku napisałem, to w/g mnie założenie sprawy miałoby sens.

Napisz najlepiej na jakimś forum prawnym i daj znać Ci tam poradzili.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arek2812

Podstawowe pytanie kupiłes od osoby prywatnej czy w komisie lub od handlarza? Jesli te 2 ostatnie to mozesz jeszcze cos wskurac a jesli od osoby prywatnej to daruj sobie i pozbadz sie zakazenia :szczesliwy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkwasek

Od osoby prywatnej, wszystko jest opisane w diagnostyce komputerowej, do wymiany takie rzeczy jak egr, zawory, głowica, rozrząd, pompa i kilka innych łączny koszt ok 4 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności