Skocz do zawartości

Kupiony samochód okazał się felerny


Gość superkwasek

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko jest opisane w diagnostyce komputerowej, do wymiany takie rzeczy jak egr, zawory, głowica, rozrząd, pompa i kilka innych łączny koszt ok 4 tysiące.

Kolego nie obraź się, ale się ubawiłem: zużyte klocki, wymiana płynów i rozrządu traktujesz jako wadę ukrytą ? To każdy szanujący sie posiadacz auta robi dla własnego dobra i jest to podyktowane zużyciem ekspolatacyjnym.Uszkodzony EGR powinien byc sygnalizowany kontrolką na liczniku.Co z tymi zaworami i głowicą nie wiem ,bo nie opisałeś, ale używane auto z gazem-na pewne rzeczy trzeba być przygotowanym.

Edytowane przez duchu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Temat stary, ale piszę z autopsji

Wg mnie pozostają 3 drogi:

1) polubowne dogadanie się, ale jeśli nie

2) to jeżeli jest to osoba cywilna to sorry ale tylko sąd cywilny, kosztowne i kłopotliwe

3) jeżeli to Komis to masz wygrane, bo sprzedawca z mocy prawa na 100% do pół roku odpowiada za wszelkie wady w pojeździe nie wynikające z normalnej eksploatacji, a do 2 lat należy udowodnić,że były one w dniu zakupu,

Ludzie nie bójcie się ścigać tych oszustów. Wygrałem 7 razy z komisem w imieniu swoim jak i kolegów. 3 razy się dogadałem, 2 razy w konsumenckim sądzie polubownym i 2 razy w normalnym sądzie i nawet na rozprawy nie musiałem jeździć.

 

A procedura jest prosta, choć trochę kosztuje.

1) Bierzemy wystawione ogłoszenie. Odpłatnie za 100zł komputerowo porównujemy przebieg z komputera z deklarowanym w ogłoszeniu z reguły już wtedy mamy wygraną.

2) Do tego możemy poszukać starych faktur np. w stacji kontroli, w warsztacie, w aucie. Tam wpisuje sie faktyczny przeieg

mając te papiery możemy postraszyć nim sprzedającego

3) rzeczoznawca 100zł i mamy opinię co jest nie tak.

4) składamy wniosek do komisanta i do sądu o pokrycie naprawy i zwrot części kwoty ze wzgl na utratę wartości pojazdu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superkwasek musisz się zastanowić czy istotnie wady samochodu są znaczne i czy chcesz podjąć odpowiednie działania - wystąpienie na drogę sądową to ostateczność ze względu w głównej mierze na przewlekłość postępowania (koszty wcale nie są aż tak duże).

 

Jak słusznie wskazuje Zico nie ma nic złego w ściganiu oszustów :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) rzeczoznawca 100zł i mamy opinię co jest nie tak.

Wiesz rzeczoznawca jest jak k. napisze wszystko i kazdemu kto płaci-ale to działa na obie strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności