Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Panowie wiem że o tym błędzie i o zaworze ERG napisano już wiele lecz ja mam pytanie na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi wczoraj przy odpalaniu auta zapaliła mi się kontrolka auta z kluczykiem i zgasła dopiero po odpaleniu silnika sczytałem błąd i wyszło, P0400-5A rozpoznany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego.Auto jeździ normalnie zbiera się jak zawsze nic się nie dzieje i tu moje pytanie czy to chwilowy błąd i można go zbagatelizować czy lepiej przeczyścić zawór i dopiero wykasować błąd.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich Panowie wiem że o tym błędzie i o zaworze ERG napisano już wiele

Jak przeczytałeś to wiele to zapewne wiesz, że trzeba się zająć problemem. Zawór się przycina i albo go wyczyścisz wraz z częścią elektryczną albo kupisz nowy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W części elektronicznej to chyba tylko tą iglice się czyści ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie znalazłem jeszcze info że warto przeczyścić boost sensor i przepustnicę czy są jakieś niespodzianki z tym związane czy raczej czysto mechaniczna robota.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawór przeczyszczony boost sensor też i co auto nie wchodzi na obroty muli dopiero powyżej 2000 obrotów co wcześniej było ok i wywaliło mi błąd ECN 22795b czy jest jakaś zasada zakładania tej metalowej podkładki czy inaczej się nie da założyć proszę o info ewentualnie o jakieś wskazówki co zrobiłem nie tak.I jeszcze jedno pytanko ile milimetrów ma wystawać iglica w elektromagnesie

7804398400_1331488705_thumb.jpg

Edytowane przez krisi3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze jedno pytanko ile milimetrów ma wystawać iglica w elektromagnesie

Ma wystawać ok. 1cm ma płynnie chodzić i nie zacinać się.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że u mnie ta iglica wystaje 5 mm a co do pracy to wciska się ale z oporem.Tylko teraz kwestia jaki ma być ten opór ja muszę wcisnąć wydaje mi się że mocno(palcem) tak czy inaczej jutro będę z tym walczył dzięki dla kolegi tadekfo za cenne info.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie proszę o info P0400 - Rozpoznany zbyt słaby przepływ recyrkulacji gazu wydechowego

(5A) - Nie występuje,to znaczy że jest usterka czy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie występuje,to znaczy że jest usterka czy jej nie ma.

W danej chwili nie występuje.

Podłącz interfejs na włączonym zapłonie skasuj błąd i rusz w trasę jeżeli błąd się pojawi ponownie to wyswietli się -> Obecny

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wyświetli się jeszcze raz że nie występuje? to co to może oznaczać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi