Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Antena CB???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Mam pytanie na jakie parametry zwrócic wiekszą uwagę przy zakupie anteny? czy najwazniejszy jest tzw: zysk???

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ważne jest tak zwane wzmocnienie anteny.

No i cena. Wiadomo czym tańsza to zwykle słabsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz jak chcesz mieć mocowaną antene, czy ma być to magnes, czy na stałe. Jeśli magnes to polecam sirio ml-145 lub presidenta ml-145 a jak na stałe to tą co ja mam president wa-27 :D Nie patrz na żadne parametry bo to tylko chwyt marketingowy tylko na długość anteny bo żadne parametry nie zastąpią długości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam :D

Miałem kiedys ML-145 ale mi skradziono i to w biały dzien wrr :roll: teraz chce zamontować cos na stałe i zastanawiałem sie nad MS-145 taka sama co ML 145 tylko montowana na stałe lub New Alaska badz Midland PC-8 co o tym myslisz???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

A co sądzicie o PRESIDENT MISSOURI ??

Wczoraj zajumali mi starą antenę i trzeba kupić coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

Witam

Po co podkłda się folię pod antenę z magnesem???

Wyczytałem takie coś w internecie ale to było tak tłumaczone że moja głowa tego nie zrozumiała

Może wy mi jakoś to wyjaśnicie???

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a moze po to zeby nie drapac lakieru

ale szczerze to jeszcze sie z takim czyms nie spotkalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co podkłda się folię pod antenę z magnesem???

Wyczytałem takie coś w internecie ale to było tak tłumaczone że moja głowa tego nie zrozumiała

Może wy mi jakoś to wyjaśnicie???

Podkłada się ją żeby nie rysowac lakieru oraz żeby nie rdzewiało miejsce dookoła podstawki magnetycznej. Wiem i nawet widziałem w maździe 626. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem i nawet widziałem w maździe 626

Widuje codziennie takową naklejkę w swoim aucie... dobrze, że naklejkę, bo gdyby dach wygladał ja ona, oznaczłoby to jedno: lakiernika!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Mam pytanko do znawców tematu. Mam radyjko President i antenę na magnesie, ale długi bat. Mam problem z wjazdem do garażu, za każdym razem trzeba ją odkręcać. Czy można kupić samą cewkę z małym batem, żeby nie odkręcać go tak często. Może ktoś ma podobny problem ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
owender, też tak sądziłem dopóki pan w serwisie CB nie powiedział mi, że w Sirio AS100 jest źle dobrana cewka mocy(zabardzo nie wiem o co chodzi). i polecił mi z metrów właśnie wilsona. Wiem, że Sirio ML 145 jest lepsza ale zalezy mi na metrówce ( łatwiej schować).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam Sirio as100 i powiem Ci że poruszam się głównie po mieście (Warszawa) i w weekendy poza miasto.Radyjko mam Presidenta Johnny II i ten zestaw mi całkiem nieźle daje.Nie mam żadnych problemów z tą antenką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
Ohtar, a +/- jaki zasięg uzyskujesz z tego zestawu. Ja chcę połączyć z radiem President'a Taylor III

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w mieście jest to przy dobrych warunkach +/- 4 kilometry, natomiast na trasie uzyskuje do 10 kilometrów (wiem że dla niektórych jest to niemożliwe ale na trasie Warszawa - Kałuszyn tyle miałem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
Ohtar, zasięg na trasie jak najbardziej możliwy. Dziękuję bardzo za podpowiedź pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
Espana, ja w Merivie mam pospolitego Hustlera. i też mi starcza. zasięg to z bazami łapie nawet 20 km. mobil-mobil na trasie do 10 km. miasto 4-5km. a Wilson to taki Husler ale zdecydowanie lepiej wykonany i ma sztywniejszy bat. do tego ma potężny magnes i bardzo długi kabel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi