Skocz do zawartości

Antena CB???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ja posiadam alana101 i bacik 1m hastlera,do mińska mam niecałe 4km,po drodze jest sporo domów i drzew a dogaduje się elegancko około 3km na zachód mam krajową 50 i z niej też dobrze zbiera(podają koledzy gdzie mnie słychać tzn km i nazwę miejscowości w której się znajdują)jak jest w trasie szczerze nie zwracałem uwagi.Ohtar może się na browca zmówimy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam

 

Koledzy jaką antenę polecacie do Unidena 520XL, max 1 m.

Miałem kiedyś Floridę, była OK, AS100, też była ok, ale teraz mam problem, bo czasami zdarza mi się przycisnąć (>200) i nie chcę, żeby mi antenka spadła.

Floridę do 200 testowałem i stała, AS100 nie miałem okazji, ale jest długa i obawiam się, że może się nie utrzymać.

Przykręcana nie wchodzi w grę, tylko magnes.

 

Podejrzewam, że florida ustoi, ale jest mała i wiadomo, że mniej zbiera od metrówki...

Jeszcze o tańszej metrówce myślałem - hustler (połowa ceny sirio), warto parę groszy przyoszczędzić? Tylko to to pewnie w ogóle nie ma trzymania przy wyższych prędkościach.

 

Co radzicie?

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kompedium wiedzy o cb i antenach jest na www.cb-radio.pl i www.cb-fan.pl

Tam masz wszystko - łącznie z pomiarami i testami + giełdą sprzedaży.

Moje zdanie jako uzytkownika rożnych cb na - w tej chwili 3 mobilach:

Anteny warto kupować tylko firmowe i to dobrych firm antenowych, a takich jest raptem 3: President (klasowy sprzęt za wygórowaną cenę), Sirio (klasowy sprzęt za dobrą cenę) i Sirtel (super sprzet ale oferta dość uboga i głównie dotyczy dłuuugich batów). Hulstery, Wilsony i inne no-name bedą dobre jak trafisz na oryginał (a podróbek jest multum) i to dobrze zrobiony.

Jeśli chcesz "przycisnąć" to nie rzecz w antenie, tylko w magnesie. Możesz np. do Sirio AS100 mającej oryginalny magnes 95 mm dokupić podstawę z nagnesem 145 mm i chwatit. Ja na magnesie 95 mm jechałem 180 i ustał. A po założeniu 145 mm zdzierżył przejażdżke szwagrowym Bmw 740 około 220 km/h (musiałem mu pożyczyć, bo jego Missouri się oderwała i pokiereszowała dach i szybę).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy jaką antenę polecacie do Unidena 520XL, max 1 m.

Miałem kiedyś Floridę, była OK, AS100, też była ok, ale teraz mam problem, bo czasami zdarza mi się przycisnąć (>200) i nie chcę, żeby mi antenka spadła.

Floridę do 200 testowałem i stała, AS100 nie miałem okazji, ale jest długa i obawiam się, że może się nie utrzymać.

Przykręcana nie wchodzi w grę, tylko magnes.

 

Podejrzewam, że florida ustoi, ale jest mała i wiadomo, że mniej zbiera od metrówki...

Jeszcze o tańszej metrówce myślałem - hustler (połowa ceny sirio), warto parę groszy przyoszczędzić? Tylko to to pewnie w ogóle nie ma trzymania przy wyższych prędkościach.

 

Co radzicie?

 

Pozdr.

M.

Hustler IC100 ma kiepskie wykonanie i jeśli już, to kup Wilsona Little Will. Przyzwoita cena i antenka się nieźle spisuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam Hustlera i nie narzekam. zasięg ok, zero problemów. czy 200km/h wytrzyma... goniłem Focusa z hustlerem na dachu na autostradzie ale 180km.h i więcej Mery nie chciała jechać. także 180 masz gwarantowane. Focus poginał nieźle więc 200 pewnie też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie wybiorę AS100 + duży magnes i teraz pytanko, bo są różne.

 

Czy ma to znaczenie czy będzie bardziej czy mniej firmowy?

Znalazłem np. taki: http://allegro.pl/item509507464_artursss_magnes_160_mm_typ_pl_nowy_fv_cb.html

 

ale są i tańsze: http://allegro.pl/item508406939_magnes_podstawa_magnetyczna_16_cm_cbradioserwis_pl.html

 

i droższe za ok 115 zł.

 

Czy wszystko zależy od anteny czy w magnes też warto zainwestować więcej?

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

....ten Hustler nie jest taki zły, a cena atrakcyjna i raczej złodziejaszek nie rzuca sie na nią, choć może i rdzewieje :wink: Na trasie te parę km bez problemu, trochę dalej.... gorzej (ktoś Cię słyszy dobrze, a Ty z Hustlerem na dachu już z denerwującymi szumami) Ogólnie za tą cenne....O.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poszukaj np. firmy CTE o taką

Te tańsze omijaj, bo szybko zaczynają rdzewieć...

 

Gdybyś wybrał Wilsona Little Will'a, to zakup magnesu byłby zbędny, bo ma dużą podstawę :wink:

Wilson LW ma oryginalny magnes 95 mm, a więc wcale nie duży. Ze wzgledu na dość prostą konstrukcję bata na rynku jest jego sporo podróbek, więc warto uważać. Podobno oryginały są zapakowane w dwuczłonowe opakowanie: tekturowe z plastikowym oknem na magnes i blister na bat.

Używałem przez około 6 miesięcy i zamieniłem na Sirio.

Co do magnesów: niestety, ale ma znaczenie jaki kolega kupi. Markowe trzymają mocniej, a jakość materiałów i montażu gwarantuje trwałość i dobre parametry (masowanie, moc, nierdzewność, jakość połączenia kabla ze stykami bata, dobór długości kabla - też ma znaczenie: wcale nie znaczy, że dłuższy = lepszy). Niektóre podstawy nadają sie glównie na przyciski do papieru.

Uchwyt pod gumką (albo jak nie ma gumki - bezpośrednio na magnesie) powinien mieć naklejona specjalną folię - na to też zwracaj uwagę - może być przezroczysta albo srebrna.

A zanim kupisz - wejdź na cb-radio albo cb-fan i popytaj tam. Są tam prawdziwi fachowcy, sprzedawcy i doświadczeni użytkownicy.

PS

Sklep Arturss można polecić - nie sprzedają chały, choć do najtańszych nie należą. Kupowałem u nich swoje drugie CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności