Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.3


Gość benny88

Rekomendowane odpowiedzi

diesel tak juz kopci jak mu sie da gazu odrazu sporo. No i tak to umnie wyglada ze kopci nawet przy 2 tys obrotow tzn jade normalnie i nagle dam w palnik to zakopci :) ale juz dwoch mechanikow powiedzialo zebym sie tym nie rpzejmowal bo w dieslach to norma.

nie do końca rozumiem o co wam chodzi z tym kopceniem, kazdy diesel bez dpf-a jak mu się da gaz to musi zakopcić, normalny objaw w ropniaku...

 

Benny88 dość chaotycznie ten temat jest napisany, pytanie mam po co regenerowałes wtryski??, było sprawdzone i potwierdzone że leją albo nie trzymają parametrów??

bo tak czytam czytam i juz nie moge sie połapac co i jak ty z tym swoim autem robisz...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

btw. nie wiem jaki kolorr tego dymu ale przyszło mi takie coś do głowe, ze jeśli jest nieszczelny układ dolotowy to rzekomo może puszczać dymki ale jakiego koloru?? Ja jak miałem rypniętą rure turbo-inter to zdarzałao się przykapcać ale teraz jest lajt. A pozatym jak lałem paliwo na PB bardziej kopcił niż teraz na paliwie z "właśnej beczki" :D

Edytowane przez damiano2007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszło mi takie coś do głowe, ze jeśli jest nieszczelny układ dolotowy to rzekomo może puszczać dymki ale jakiego koloru??

czarnego, po drugie powinien stracic na mocy i częśto byłoby słuchac świst, że powietrze lewe idzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

Marmi fakt diesel lubi zakopcić jak nie ma dpfa;) a chłopak dopiero by się przeraził jakby mial dpfa i zaczął by się wypalać:D

Ja w swojej corsie kiedyś miałem ten wynalazaek i pamiętam pierwsze wypalanie ponad dwa lata temu byłem w szoku co za mną leci!

 

Benny wychodzi że masz wszystko z autkiem ok tylko lać i jeździć!

P.S jesteś pewny tego przebiegu 146 tys?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość benny88

Przebiegu nie jestem pewny bo to sprowadzany od handlarza samochod i nie mam ksiazki serwisowej i dlatego zrobilem rozrzad ktory jest drogi jak cholera.

 

Co do haotycznego pisania racja jak sie raz przeczyta to widac jest haos przepraszam za to :P

 

Sęk tkwi w tym ze jak zaczolem jezdzic do mechanikow to sie zaczely problemy z autem :) poczawszy od EGRu konczywszy na nie wiem sam czym bo kopci na czarno nieraz :) mam kartke z regeneracji wtryskow i sa tam parametry wiem tylko ze dwa zregenerowali a jeden tylko troche cos zregenerowali sma nie wiem jak to wkoncu jest. Nie ufam tym mechanikom.

 

Dzis sprawdzilem analize spalania i wychodzi 0.40+ A norma to 3,40 czy jakos tak tej normy spalania diesla :) raz tam na skali 1+ wyszlo jak polecial dymek :) przy dodaniu gazu potem bylo ok jak trzymal gaz :)

 

Koncze ten temat bo koncze przygode z mechanikami mam juz pusty portfel i nie spelnione oczekiwania :) zasrane cdti 1.3 :) mialem pecha przy zakupie i tyle.

 

damiano2007 - bylem w Hossa u Marka zjebal mnie tlyko ze szukam sobie problemu z autem :P dowiedzial sie ze u niego wtryski mialem robione bo wczoraj tam bylem ale go nie bylo i dzis przyjechalem do niego po analizie spalin zeby sie spytac jakie inne przyczyny moga byc ale ten frajer jest taki nerwowy ze nie da sie znim pogadac i go nie polecam wkur..il mnie tylko.

A tam na Szkolnej tez nic mi nie powiedzieli konkretnego :)

 

Pozdro

Edytowane przez benny88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Hmm... no cóz trudno, najlepiej unikać takich mechaników co tylko umieją brać kase a nawet nie wyjaśnią co i jak.

A takto to tym kopceniem się nie przejmuj... common rail aż tak nie kopic w porówaniu do TDI. Dymka puścić musi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności