Skocz do zawartości

olej z egr-a


Gość Darek 77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Dawno tu nie bylem,ale mam takie jedno pytanko do znawców.Mianowicie coraz bardziej mi zaczyna chlapać olejem z tego całego egra po chlodnicy i po wężu.Z kolektora dolotowego zaczyna wychodzić olej bo jest już oblana cała pompa i reszte silnika.Co jest tego przyczyną? ,Jakie są ewentualne koszty doszczelnienia tego wycieku no i zkąd sie bieże olej w egrze .Silnik chodzi jak malina ,odpala w zimie bez niczego,oleju prawie nie pije.Jest sens to rozkręcać czy zostawić???. astra g 2.0 di 1999. dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Małe rozszczelnienie "na wodziku od grzybka" egr i ciśnienie wypycha olej z kolektora dolotowego. Tu masz poradę jak można wyczyścić egr http://forum.samnaprawiam.com/czyszczenie-ukladu-podcisnien-opel-20-dti-vt2078.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chlopaki ,dzięki .19 jade wymieniać olej i filtr paliwa i zapytam mechaniora co z tym robić.Tylko,żeby się znal a nie naciągal mnie na kase ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość slavo666

co do egr to się nie przejmuj.O ile nie ma oleju w wężykach podciśnieniowych to to co wypluwa egr to nie jest olej tylko resztki nie spalonego paliwa.Generalnie możliwe , że wkrótce wysiądzie (tak było u mnie) i trzeba będzie zakupić nowy lub regenerować (koszt 100zł -polecam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

Kolego nie wiem jaki masz EGR, ale ja mam ten mechaniczny, taki czarny, plastikowy. I u mnie też smarkał olejem, więc na ten otworek, ten odpowietrzający z którego smarkało, założyłem wężyk, uszczelniłem sylikonem i przymocowałem tak, żeby leciało na dół, pod silnik:) I teraz mam sucho, czysto i przyjemnie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Kolego nie wiem jaki masz EGR, ale ja mam ten mechaniczny, taki czarny, plastikowy. I u mnie też smarkał olejem, więc na ten otworek, ten odpowietrzający z którego smarkało, założyłem wężyk, uszczelniłem sylikonem i przymocowałem tak, żeby leciało na dół, pod silnik:) I teraz mam sucho, czysto i przyjemnie:)

 

Czasem nie o to chodzi by mieć sucho. Straciłeś możliwość obserwacji tego pocenia się. Nie będziesz wiedział, kiedy objaw się nasili, by zawczasu wymienić ten zawór.

Jazda z przyciętym zaworem EGRu jest prawie niemożliwa w tym silniku (straszny muł)

 

Kolegom nie polecaj tego rozwiązania - pojadą gdzieś dalej i wrócą na lawecie.

 

A ten "olej" to w większości wilgoć pochodząca z układu dolotowego.

Edytowane przez Mariusz_760301

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

Czemu od razu na lawecie? I co da obserwowanie, jak się będzie miało zepsuć to się zepsuje, a tak przynajmniej mam czysto pod maską. I to nie "wilgoć" tylko opary oleju z odmy, olej z turbiny i resztki niespalonego paliwa. A rozwiązanie, które zastosowałem w żaden sposób nie wpływa na działanie tego urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Czemu od razu na lawecie?

Już Ci napisałem czemu

I co da obserwowanie, jak się będzie miało zepsuć to się zepsuje

Tylko lepiej jak się zepsuje pod domem niż 1000 km od niego podczas wyjazdu wakacyjnego.

I to nie "wilgoć" tylko opary oleju z odmy, olej z turbiny i resztki niespalonego paliwa.

To też wilgoć - w powietrzu, jak wszystkim wiadomo, jest też wilgoć - w spalinach tez ona wystepuje

 

Ja wolałbym wiedzieć czy usterka mi się nasila czy nie. Zawór kosztuje 300 zł. Zgadnij ile zapłacisz za jego wymianę za granicą.

Edytowane przez Mariusz_760301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności