Skocz do zawartości

Problem z wycieraczkami


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mój pierwszy post i aż głupio mi jest się prosić tak od razu ale mam problem z moją Asterką mianowicie chodzi o układ wycieraczek. Kiedy włączam spryskiwacz przedniej szyby załącza mi się tylna wycieraczka natomiast gdy włączę spryskiwacz tylnej szyby włącza mi się przednia wycieraczka :D . Co mogę z tym począć od czego to może być taka niespotykana usterka... Bardzo proszę o pomoc... Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Z poważaniem Rudziutki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze napewno wezyki doprowadzajace płyn ktos pomylil. Ale tez chyba kabelki w manetce bo piszesz ze jak zalaczasz przednie spryski(wnioskuje ze cisgniesz manetke do siebie) to mach tylna wycieraczka. Jesli jest odwrotnie-znaczy sie ze jak cisgniesz do siebie i psika tyl to tylko weżyki pozamieniac. Posprawdzaj i daj znac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kiedyś w mojej astrze. W przełączniku od wycieraczek jest kilka blaszek podpartych małymi sprężynkami. Jedna z nich się trochę wygięła (właśnie ta na którą naciskałem włączając spryskiwacz przedniej szyby) i to było przyczyną, że nie stykała tam gdzie powinna i podczas włączania przedniego spryskiwacza włączała mi się też tylna wycieraczka. Po wyprostowaniu tej blaszki wszystko wróciło do normy. Masz więc 2 wyjścia.

1. Pobawić się trochę i rozmontować przełącznik.

2. Kupić drugi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :(

 

[ Dodano: Wto Paź 09, 2007 23:04 ]

Jest jeszcze 3 opcja. Jeżeli masz jakiegoś znajomego z astrą to zanim kupisz bądź rozmontujesz swój przełącznik dobrze by było najpierw zrobić podmiankę i sprawdzić czy to na pewno przełącznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i usterka została usunięta mianowicie miałem w ten weekend troszkę czasu i zacząłem grzebać w tym całym systemie wycieraczkowym :beer: i pierwsze sprawdziłem manetkę jednak to nie było to kolejnym krokiem było sprawdzenie bezpieczników jednak okazało się ze tam też wszystko gra... na odstrzał poleciał silniczek od spryskiwaczy i to było to :wink: przyczyną tego wszystkiego były wężyki podłączone odwrotnie i po podłączeniu ich wszystko wróciło do normy... Chciałem podziękować za wasze sugestie.

 

Z poważaniem Rudziutki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności