Skocz do zawartości

Problemy z przednim lewym kołem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!!

Mam pewien problem który pojawił mi się dość dawno!! Gdy zaczynam hamować a samochód już staje dochodzi z koła przedniego lewego stukot tak jakby klocek był połamany ale klocki sprawdzałem i jest wsio ok!! Aha i jak to się pojawiło to kontrolka ABSu się pojawia ale jak tu na forum czytałem są różne przyczyny :) Jak wiecie co to jest to z góry dziękuje!!! Pozdro!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój kolega tam ma teraz w A4'ce. Jak jedzie wpowoli i zaczyna delikatnie hamować, to załącza się ABS i właśnie tak stuka. A czujesz drgania na pedale hamulca. Ja obstawiam tak jaktpekrul, że masz luźny albo zasyfiony czujnik Abs'u

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czujnik ABSu jest ok sprawdzałem i abs normalnie chodzi a stukot zresztą jest zbyt głośny jak na czujnik :) jest to stukot "metaliczny" myśle że albo poszła tuleja na wahaczu albo koncówka drążka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy. Moje pytanie dotyczy podobnego problemu. Mianowicie zlokalizowałem, iż w mojej astrze całkowicie wibita jest poduszka. Teraz opytanie czy można wymienić samą poduszkę czy konieczna jest wymiana całego wahacza. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hassek,

Poduszka jest na samej górze układu jezdnego, nad amorkami.

Przy poduszce może być tylko walenie na dziurach, a na przykład na torach tramwajowych cie nie ciąga?Na mokrym?A jak na koleinach?

Wachacz, to jest sam dół.

Może chodzi ci o tuleje metalowo-gumową w wachaczu?

W corsie jest jedna, w astrze mogą byc dwie, nie wiem.

Samochód stoi, na biegu, na ręcznym, podłóż łoma pod koło od kierunku jazdy i na przeciw, jak koło "chodzi, jak chce", to na bank te tuleje.

Jeśli jest ok, to masz to samo, co ja:luz na amorach.U mnie na przeglądzie pokazuje, że ok, 70o%, a, jak wyjąłem kolumnę z lewej strony, to ta ośka w amorku miała luz galanty.

Przegląd tego nie wykryje, a puka, że hej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i od razu wielkie dzięki za tak szybką reakcję na mój post.

Więc tak sprawa wygląda. Podkładałem montówkę pod prawdopodobnie tuleję wahacza, bo znajduje się to bezpośrednio na wahaczu. Więc pewnie sama tuleja, czyli wymiana całego wahacza nie będzie konieczna? Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Jak się wyśpie po nocce to się zabiorę za te tuleje.

Jak denerwujący stukot ustanie dam znać :mrgreen:

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 21:57 ]

Witam ponownie.

Tuleje wymienione i stukot ustał :-)

Dzięki bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności