Skocz do zawartości

Licznik kilometrów, sprawdzenie stanu faktycznego.


Gość janek3311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem już od 8 miesięcy posiadaczem Opla Zafiry 2.0 DTI z 2002 roku. Jak na razie nie ma z Zafirką jakiś dużych problemów. Stan licznika przy zakupie wskazywał na około 180 tys. Km. Samochód wyposażony jest w komputer ( dane o spalaniu, temperaturze check itp.)Jednak nurtuje mnie pytanie czy rzeczywiście ten samochód ma tyle przejechane i czy czasami nie ma więcej. Sprowadzony był z Holandii. Może ktoś wprowadził korektę licznika ?

A więc pytanie, czy stan licznika zapisuje się w tym samochodzie tylko w pamięci licznika i łatwo to zmienić, czy jeszcze gdzieś Np. w głównym komputerze i już ze zmianą takiego stanu licznika może być problem. A dla mnie możliwość poznania prawdy o jego przebiegu.

Z góry dziękuję za podpowiedź

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej możliwości sprawdzenia przebiegu w samochodzie. Musisz żyć z tą niewidzą lub próbować dzwonić do centrali GM w Warszawie i może podadzą Ci stan licznika przy ostatnim serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić to oni mogą po wpisach w bazie o serwisach. Np samochód był w listopadzie zeszłego roku w serwisie i miał np. 170 tys. a teraz ma 190 tys to jest możliwe, ale ostatni wpis może być np. z 2005 roku i powiedzmy też 170 tys więc obecne 190 tys jest podejrzane (20 tys w 7 lat ?? ).

tylko w ten sposób mogą sprawdzić i ewentualnie po stanie samochodu.

 

Opel nie ma nigdzie "ukrytego" dodotkowego licznika z którego można odczytać rzeczywisty przebieg.

Edytowane przez celius

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jak jest sprowadzony z Holandii to na pewno ma więcej przejechane (a co do sprawdzenia to nie szukaj teraz jak już kupiłeś auto abyś nie był zawiedziony faktycznym przebiegiem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja teraz trochę za późno ale zawsze coś by było wiadomo co się ma.

 

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem, ale muszę nadmienić, że mój znajomy ma, co prawda Opla Vectrę C 2.0 benzyna Turbo z 2004 r. u niego za pomocą chyba programu OP-COM (muszę jeszcze dopytać) sprawdzał i stan na liczniku i różnił się o 40 tyś od tego zapisanego na głównym komputerze. Różnica nie duża, ale jak na polskie warunki to około 2 lata jazdy. Więc sobie pomyślałem, że w mojej Zafirce może być podobnie i dane zapisują się jeszcze w głównym kompie. Z tego, co poczytałem na różnych forach to w Vectra C łączenie z interfejsem odbywa się po szynie CAN i tam już jest, co innego. W moim samochodzie nie jest jeszcze tak bardzo rozwinięta technika. Jedna będę musiał żyć z przekonaniem, że samochód mam z przebiegiem bez korekty. Może jednak jest jakiś sposób ???

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności