Skocz do zawartości

Problem z rozruchem silnika Astra 2.0 DTL


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Astrę 2.0 DTL – pewnego dnia (około 4 mieś. temu) wracałem do domu z trasy na rezerwie paliwa. Szczęśliwie dojechałem do celu, ale na drugi dzień gdy próbowałem uruchomić silnik samochód odpalił, ale prawie natychmiast zadławił się a z wydechu wyleciał siwy dym. Postawiłem diagnozę brak paliwa. Uzupełniłem paliwo około dwie minuty kręciłem silnik i samochód odpalił. Pomyślałem po problemie. Używałem samochód codziennie przez około 1 miesiąc (bez żadnych problemów) aż nagle identyczna sytuacja samochód który „pali na dyg” znowu nie chce odpalić z tą różnicą, że miałem ž baku paliwa. pokręciłem trochę, samochód odpalił i znowu przez parę tygodni nie było żadnych problemów. Jednak za kilka tygodni znowu to samo. W między czasie ktoś mi poradził aby odpowietrzyć układ paliwowy co uczyniłem w autoryzowanym serwisie tydzień temu ale dzisiaj znowu sytuacja się powtórzyła. O problemie opowiadałem w kilku serwisach Opla ale nikt nie udzielił mi pomocy – proszę o pomoc

 

[email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miałem podobny problem opisany do twojego. Po nocnym postoju Astry G 2.0 DTL, auto odpaliło i zgasło. Po pokręceniu odpaliło i było ok. Pewnego dnia odpaliłem przejechałem 6 km i wysiadła w samochodzie pompa wtryskowa. Kosztowało mnie to 3500 zł. Jak możesz to udaj sie do mechanika i niech sprawdzi czy pompa jest OK, żeby nie spotkała Cie taka niespodzianka jak mnie. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was! Posiadam od marca 2007 r. Oplę Zafirę 2.0 DTL. Patryk320, ja też miałem taką samą sytuację jak ty, kilka razy odpaliłem na zimnym silniku i zgasł, też kręciłem długo, przez chwilę z wydechu dymi siwy dym. Przeczytałem artykuł "Motor" o Oplu Zafiry, "Olbrzymim plusem wersji wysokoprężnej 2.0 jest rozrząd napędzany łańcuchem. Minusem - wrażliwość na jakość paliwa". Więc pomyślałem to wina kiepskiej ropy, wcześniej tankowałem na stacji Orlen. Spytałem mechanika i mówił że to może być wina kiepskiej ropy w Orlenie, a jeden koleś w forum radził żeby tankował na Schell. Więc do dziś tankuję w Schell i od pół roku świetnie uruchomi silnik na dotyku, dzięki lepszej jakości ropy. Może to nie wina wtrysku, to próbuj zatankować w Schell. Jeśli jest uszkodzony wtrysk to w czasie jazdy z wydechu dymi czarny dym. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej posprawdzaj weze doprowadzajace paliwo i podlacznia. Nopompie dosc czesto zdarza sie ze jest nieszczelnosc (ponoc jakas uszczelką lubi lapac powietrze). Czemu zaczynasz od dupy strony-czyli najgorszego. Wiekszosc ludzi wymienia pompy a potem okazuje sie ze ta pompa jest sprawna. Wlasciciel sie nigdy o tym nie dowiaduje. Kolega zajmuje sie mechanika pojazdow i pamietam ze rozbieral pompe od TDI, poskladal i silniczek chodzil. To niejest niewykonalne w naszych domowych warunkach. Tylko jak elektronika siadzie to jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój problem. Astrę odstawiłem do serwisu Opla. Twierdzą, że coś tam wymienili i że samochód prawdopodobnie łapał lewe powietrze. Samochód ma stać na serwisie około tygodnia i po tym postoju jak zapali to powinno być ok. Mam tylko nadzieję że w tym czasie nie powymieniają mi części, bo różne rzeczy ostatnio słyszałem na temat autoryzowanych serwisów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzą, że coś tam wymienili i że samochód prawdopodobnie łapał lewe powietrze.

Widać że dobry serwis bo inni już by liczyli ile kasy będzie jak wcisną kit że uszkodzona pompa wtryskowa . ;)???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności