Skocz do zawartości

wskażnik temp silnika, światła przeciwmgielne


Gość Piotrek_sieradz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek_sieradz

Kupiłem w srode sintra 3,0 z dwuletnim gazem jakis diego czy cos i mam nastepujace pytania:

 

- wskaznik temperatury silnika po wyłaczniu silnika wedruje na czerwone pole a nie do 0 jak włacze zapłon jest ok.

- nie swieca mi tylne przeciwmgielne a konrolka na zegarach tak, sprawdziłem bezpieczniki oraz zarówki

- nie swieci mi jeden cofania tez nie wiem o co kaman

- czy 3,0 kazda miała konrole trakcji?

- nie swieci mi konrolka nie zapietych pasów zarówka czy jakis kabel odpiety?

 

 

 

przepraszam ze marudze ale byłem sceptycznie do sintry nastawiony ale jakos tak wyszło ze ją kupiłem i takie schody na wstepie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo problemów jak na jeden post :wink:

Więc po kolei.

Wskaźnik temperatury powinien zatrzymać się podobnie jak ilości paliwa w tym miejscu gdzie jest, a po ostygnięciu silnika nie zmienić pozycji, aż do włączenia ponownie zapłonu.

 

Sprawdź czy w kostkach lamp tylnych dochodzą napięcia i czy nie są styki zaśniedziałe.

Jeśli nie będzie napięć to po drodze są wtyczki/złączki na kablach które powinieneś sprawdzić.

Zobacz też w jakiej kondycji są połączenia masowe.(odkręć przeczyść i przykręć)

http://forum.opel24.com/topic/52409-okablowanie-sintra/#entry439333 ten temat powinien pomóc w szukaniu.

 

Co do kontroli trakcji to nie wiem czy każda Sintra posiada.

 

Kontrolkę od pasów musisz sprawdzić może faktycznie żarówka jest spalona lub wyjęta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niewykluczone, że kontrolka jest uszkodzona ale najbardziej prawdopodobne jest to, że taśma w zegarach jest źle wpieta lub przerywa.

Trzeba wybudować tablicę zegarów i sprawdzić.

Pozdr. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

rozbebeszyłem zegary wkreciłem nowe zarówki i pasy sie nie swieca.

 

kontrola trakcji sie nie swieci wiec podejrzewam ze jej nie mam.

 

poprawiłem mase przy akumulatorze bo była luzna i teraz wskaznik temperatury jest chyba ok i o dziwo samochód przy rozruchu luzniej sobie kreci.

 

Ciekawi mnie temat pasów gdzie grzebac pod fotelem?

 

Problem wstecznego i przeciwmgielnych pozostawiam elektrykowi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili zerknę czy jest osobna wtyczka do zapinki pasa kierowcy, jeśli jest u Ciebie zwarcie w tej zapince to nie będzie świecić kontrolka.

Jeśli nie orientujesz się specjalnie w elektryce to na razie nie ruszaj kostek pod fotelem, aby nie wywaliło kontrolki airbag.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

kontrolka temperatury teraz dobrze działa.

 

podpiałem dzisiaj przyczepke i swiatła cofania i przecimgielne były w przyczepce a w aucie jak wyzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posiadasz miernik uniwersalny to wyjmij lampy i sprawdź czy są przejścia od zestyków do żarówek. Przy okazji przeczyść też gniazda żarówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka temperatury teraz dobrze działa.

 

podpiałem dzisiaj przyczepke i swiatła cofania i przecimgielne były w przyczepce a w aucie jak wyzej

 

Witam :D

Jak miałeś oryginalny hak, to masz dodatkowy moduł do przyczepy, jeżeli nie, to możliwe że jakiś psełdo :mlotek: elektryk podpinając hak coś popsuł, tam bym najpierw szukał problemu ze światłem wstecznym i p.mgłowym. Skorzystał bym też z rady Kacpra (post wyżej). Pozdrawiam RG. :beer:

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ? Ja o nim nigdy nie słyszałem.

 

Fabrycznie montowany hak jest podpięty (wiązka elektryczna) do modułu który jest montowany z tyłu nadwozia. Jest tam jeszcze jakiś przekaźnik. Następnie do lamp tylnych. Moduł ten ma za zadanie podanie napięcia i sprawdzać działania świateł holowanej przyczepy i sterować wyłącznikiem i kontrolką przyczepy na liczniku, poza tym instalacja fabryczna nie jest obliczana na dodatkowe obciążenie elektryczne (żarówki) . Wiem to od mojego elektryka (dobry fachowiec). Można było kupić haki z taką kompletną instalacją i modułem do samochodów z USA w tym właśnie do Sintry. Ja tak to zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności