Skocz do zawartości

Sintra 2.2 B+LPG cięzko odpala


Gość marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki wymienione, poprawiło się z odpalaniem, ale nie pali na dwa gary, prawdopodobnie do wymiany głowica. Mam pytanie czy ktoś z Was kupował głowice z tego adresu, jeśli tak to ja ją oceniacie?

http://allegro.pl/glowica-opel-omega-b-frontera-sintra-2-2-16v-x22xe-i5052033222.html

Na tej glowicy zrobiłem już kilka dobrych kilometrów na gazie, a wcześniejszy właściciel również, myślę, że zawory się wypaliły, a remontować się nie opłaci, u nas za gniazdo biorą po 80zł, Jakie jest Wasze zdanie?


Uszczelkę pod pokrywę już założyłem na nową uszczelkę, ale skorzystam z rady i podkleję silikonem, tylko muszę kupić odpowiedni do oleju, jeśli Ktoś ma jakieś preferencje to chętnie skorzystam z rady.


Pragnie zdemontować cały przód? Dziwne ma te pragnienia :-D A tak na poważnie to słabo mi się zrobiło jak to przeczytałem, dlatego postanowiłem zrobić Ci prezent ;)

Czujnik wału korbowego X22XEV Opel Sintra:


Pokaż to mechanikowi, niech się nie męczy. Nie musisz mówić skąd masz, może być uczulony na słowo "forum";)

Wielkie dzięki za filmik, mechanik odpuścił projekt rozmontowania przodu i skorzystaliśmy z Twojej sugestii. Było ciężko, zapewne konstruktorom silnika sintry nieźle się dziś odbijało. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Więc tak - taka głowica chodzi z dobrym skutkiem już u jednego naszego kolegi (po awarii pompy wody i paska).

Ale zanim weźmiesz się za wymianę, radzę zrobić dokładne pomiary, nic w ciemno, może to nie wina głowicy a np cewki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

Na które gary nie chodzi? Parzyste, nirparzyste. Czy jeden taki i jeden taki?

Listwa wtryskowa była ruszana?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani wyjeżdżam do 20.07, więc nie będę w stanie odpowiadać, jak wrócę to kończę z remontem sintry. Pozdrawiam Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem sintra nie chce odpalić na paliwie na gazie chodziła płynie bez problemu z odpalaniem miałem mały problem od kilku dni na paliwie się dusiła wchodzić na obroty po przełączeniu na gaz chodziła ładnie teraz wo gule nie odpala wymieniłem przewody i świece i dalej nic po skoczeniu kręcenia z zaworka z listwy wylatuję paliwo w czym może być problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak na lpg dobrze pracuje to bym sprawdził wtryskiwacze beni, a najpierw sprawdź jakie jest ciśnienie (manometr pod ten zaworek o którym piszesz).

Dość częsta przypadłość aut z lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Tak jak Rafał pisze.

 

 

Z zaworka mówisz liści paliwo. Ok. Ale może mieć zbyt małe ciśnienie i nie otwiera wtryskow.

 

Jaki gaz ? Najlepiej odpalić z samego gazu. Wyeliminujesz kwestie prądowe WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności