Skocz do zawartości

Sintra 2.2 B+LPG cięzko odpala


Gość marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kochani mam pytanie do czego służy czujnik wału korbowego w sintrze 2.2 benzyna/gaz? Padł mi czujnik wałka rozrządu i zastanawiam się czy dodatkowo nie wymienić czujnika wału korbowego, jakie jest Wasze zdanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że jeżeli na 100% jesteś pewien że czujnik wałka to wymień tylko jego, czujnik wału zostaw w spokoju. I jeszcze uwaga - staraj się o oryginał, ople nie lubią zamienników.

Koledzy mieli też problemy z wiązką do czujnika wałków rozrządu (opisane w temacie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewności, nawet diagnosta nie stwierdził "na pewno", więc zamówiłem oba. Jeśli wymienię czujnik rozrządu i będzie ok to dobrze, jeśli nie to wymieniam oba, bo podobno są ze sobą zgrane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do czego służy czujnik wału korbowego w sintrze 2.2 benzyna/gaz?

 

Bez czujnika wału nie masz szans uruchomić auta. Nie wystartuje pompka paliwa, nie bedzie wtrysku paliwa i iskry.

Bez czujnika walków odpalisz auto bez problemów, ale będzie klopot z wyższymi obrotami a raczej ich brakiem.

Przy wymianie tych czujników jest troche gimnastyki ale można to zrobić samodzielnie.

Aby wymienić czujnik wału trzeba zdjąc oslonę paska rozrządu lub przynajmniej wykręcić srubę zaznaczoną na czarno na fotce

http://s20.postimg.org/8raj7c1lp/DSCN0893_1.jpg

 

Do wymiany czujnika wału najlepiej zdemontować łape silnika bo jest pod podstawką pompy wspomagania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Wymieniłem już czujnik wałka rozrządu, a jutro wymiana czujnika wałka korbowodu, dziś nie zdążyłem bo nie mogłem go znaleźć. Jutro dam znać co sie udało naprawić. Mam jeszcze jedno pytanie czy uszkodzony czujnik wpływa także na pracę silnika na gazie? i czy ktoś ma patent na uszczelkę pod pokrywę, wymieniam już drugą a olej nadal w komorze świec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Uszczelka z Elringa w miarę daje radę. Przy wymianie wyszczysc dokładnie wszystkie powierzchnie. Na głowicy mogą być też jakieś ryski i tamtędy się sączy. Ewentualnie w miejscach wokół świec silikonu jeszcze daj. Myślę że więcej nie da się zrobić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo odtłuszczam powierzchnie głowicy gdzie ma siąść uszczelka, ale wytrzymuje i tak trochę więcej niż rok po czym problem wraca..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój mechanik wymiękł przy wymianie czujnika wału, zbiera siły i wraca w poniedziałek. Mam nadzieję, że da radę, bo żonka już nie daje - rady i zaczyna przeklinać mnie i sintrunie. Ale zrobiłem jej prezent i dołożyłem do sintry tylną kanapkę i mam już 8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Weź odkręć od bloku łapę silnika, odkręć i wyciągnij rurkę z bagnetem (uważaj żeby nie zgiąć), pożycz od żony lusterko, i z latarką obejrzyj sobie ten czujnik - należy patrzeć od strony bagnetu pod pompę wspomagania. Potem do łapy kluczyk 8 (pasuje na ten torx którym jest czujnik przykręcony) poluzuj śrubkę, wykręć ją palcami i czujnik już masz w ręku. Naprawdę nie jest to takie straszne jak się wydaje.


Jedyne utrudnienie to to, że nic nie widać ;)


W sumie lusterko i latarka też nie musi być. Możesz zrobić zdjęcie komórką z fleszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności