Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni Vivaro 2007 2.0 CDTI


Gość Mariuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariuszek

Witam czy wie ktoś może gdzie się wlewa do skrzyni biegów olej Vivaro 2.0 CDTI rok 2007 zlew raczej znajde pewnie jest gdzieś podspodem skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec srubke motylka i lej tyle ile masz w instrukcji,jak przelejesz to masz po uszczelniaczach

srubka widoczna od strony lewego kola o ile sie nie myle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszek

słuchajcie na marginesie fajna fota dużo widać a czasami nie wlewa się tam gdzie jest widoczne na zdjęciu co daliście taka okragła śruba na dole skrzyni patrząć od środka w lewo -biała wpadająca w odcień niebieskiego jakby ?

 

noji zlew wiecie gdzie jest dokładnie?

słyszałem że oleju się tyle leje że ma być równo jak się odkręci tą śrubę przez którą się wlewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sruba do zlewania jest pod mechanizmem roznicowym,najwiecej oleju splywa jesli staniesz lekko pod gorke przodem i lewa strone auta podnosnikiem do gory

ja wlewalem olej po odkreceniu tej wlasnie plastikowej sruby ktora wyzej zwalem motylkiem,a Ty biala wpadajaca w blekit

z zalacznika uzyskasz odpowiedzi na pytania

 

 

 

zeby tylko nie przyszlo Ci do glowy wlewac olej przez gumowa rurke wychodzaca z gory skrzyni bo bedzie kaplica

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszek

wojtekcichy dziękuje jesteś naprawdę pomocny

powiedz mi jeszcze tylko ile tego oleju mmam wlać dokładnie gdzie można dostać informację na ten temat pytać w ASO czy u jakiegoś mechanika tylko muszę znać prawdę co do ilości na 100% bo jak wcześniej wspomniałeś ilość musi być taka jak należy , bo nie wybaczył bym sobie jak bym w ten sposób załatwił skrzynie :)

W załączniku jest 2,7 litra tak? plus minus 0,15 i ten załącznik tyczy sie owej skrzyni mojego autka?

Edytowane przez Mariuszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowi ksiazka napraw,2.7 +- 0.15 dla skrzyni PK6-007, PK6-008,Pk6-009 i PK5-011

powinienes miec PK6-009 ale info o skrzyni znajdziesz na naklejkach wskazanych w zalaczniku

olej ELF TRP 75W80W

or

TEXACO ETL 8275

wszystko co pisalem tyczy sie skrzyni manualnej nie automatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sagittarius3

sruba do zlewania jest pod mechanizmem roznicowym,najwiecej oleju splywa jesli staniesz lekko pod gorke przodem i lewa strone auta podnosnikiem do gory

ja wlewalem olej po odkreceniu tej wlasnie plastikowej sruby ktora wyzej zwalem motylkiem,a Ty biala wpadajaca w blekit

z zalacznika uzyskasz odpowiedzi na pytania

 

 

 

zeby tylko nie przyszlo Ci do glowy wlewac olej przez gumowa rurke wychodzaca z gory skrzyni bo bedzie kaplica

Witam wojtekcichy mam pytanie ja taki blad popelnilem i wlalem nie cale 2 litry oleju pól syntetyk przez gumowa rurke, nie odpalalem jeszcze silknika czy moge cos z tym zrobic i co to moze spowodowac ? Z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest siteczko na dole ktore zatka sie olejem i kurzem po czym podc zas nagrzewania sie skrzyni tworzy sie kompresja i uwala uszczelnienia

Ktos madry cos takiego mi powiedzial,a zawsze wie co mowi kiedy sie udziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności