Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni Vivaro 2007 2.0 CDTI


Gość Mariuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sagittarius3

Tam jest siteczko na dole ktore zatka sie olejem i kurzem po czym podc zas nagrzewania sie skrzyni tworzy sie kompresja i uwala uszczelnienia

Ktos madry cos takiego mi powiedzial,a zawsze wie co mowi kiedy sie udziela

wojtekcichy to co moge z tym teraz zrobic ? Moge sam cos z tym zrobic ,czy do mechanika , czy moge odpalic go jak bym mial podjechac do mechanika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij ten gumowy przewod i przeplukaj goraca woda(uzyj czajnika ewentualnie parownicy),mysle ze skutki takiego wlewania wyszlyby po kilku tys km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagittarius3

wyciagnij ten gumowy przewod i przeplukaj goraca woda(uzyj czajnika ewentualnie parownicy),mysle ze skutki takiego wlewania wyszlyby po kilku tys km

aha ok dzieki bardzo wojtekcichy to wtedy nie ma duzej tragedi, a powiedz mi jak zmiezyc ilosc wlanego oleju, bo bylo dolane 1,5l przez ten wezyk a nadmiar spuscilem teraz tym wlewem przez tego motylka gdzie wczesniej opisywaliscie i wylecialo nie cale 0,5l, zakrecilem spowrotem i teraz moze byc taka ilosc na rowno z wlewem ? Biegi chodza lepiej ale dalej jest telikatny metaliczny dzwiek przy 5 i 6 biegu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz wlewalem olej ale to bylo po rozbieraniu skrzyni czyli byla sucha i nic mi nie wycieklo z otworu,servis posiada miarke do mierzenia poziomu a tak samemu to chyba mozna tylko zlac i wlac 2.7 litra,nie zawracaj se glowy servisem,taniej bedzie kupic olej niz zaplacic za mierzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszek

No i wymieniłem olej w skrzyni więc postanowiłem się podzielić informacjami dla innych co będą chcieli tez wymienić olej .

Tak jak kolega Wojtekcichy napisał pod mechanizmem różnicowym mamy zlew oleju ze skrzyni. Jest to śruba na ala imbus tylko kwadratowy, nie trudno ją zauważyć, następnie tak jak koledzy wyżej przedstawili do wlewu jest motylek taki plastikowy u mnie siłą rąk bez problemu odkręciłem to jest ten wlew.

 

Jeśli chodzi o wlanie dobrym sposobem żeby było podejście jest zdjęcie lewego koła oraz kawałka dolnego nadkola plastik przykręcony na 2 śrubach wtedy nam się ukazuje naprzeciw nas ten motylek do wlewania i nie ma najmniejszych problemów z wlaniem oleju do skrzyni.

 

Zalałem 2,7 litra , przy zlewaniu oczywiście zmierzyłem ile było oleju wyszło mi 2,4 litra także myśle ze te 0,3 to jest ten ubytek oleju, co wyciek prawdopodobnie na oringach przy przegubach zrobiłem od wymiany ok. 1000km i na razie wszystko jest ok.

Czy skrzynia chodzi lepiej? myślę że tak samo ale na pewno zalanie nowego oleju dobrze jej zrobiło no i jestem pewny teraz ile jest go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość dejmons

tak mowi ksiazka napraw,2.7 +- 0.15 dla skrzyni PK6-007, PK6-008,Pk6-009 i PK5-011

powinienes miec PK6-009 ale info o skrzyni znajdziesz na naklejkach wskazanych w zalaczniku

olej ELF TRP 75W80W

or

TEXACO ETL 8275

wszystko co pisalem tyczy sie skrzyni manualnej nie automatu

 

Czy można wlać zamiennik o tych samych parametrach?

Olej - TOTAL Transmission BV 75W80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, nie zauważyłem że to tylko 0,5 l.

Jak masz Totala o tych samych parametrach to dlaczego nie zastosować. Przecież skrzynia nie rozpadnie się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby oryginal jest najlepszy,na nieoryginalnym zrobilem blisko 90 kk mil i nic niepokojacego nie zauwazylem poza zapachem,oryginal poczujesz i po kilku godzinach zwrocisz wczorajsza kolacje

tak wogole opel zaleca gm,renowka elfa a nissan pewnie jeszcze inny, skrzynia ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności