Skocz do zawartości

czyszczenie kolektora ssącego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Więc pytam Was drodzy koledzy kiedy należy czyścić kolektor ssący?

W moim aucie mam przebieg 180 tkm (tak pokazuje licznik, ile w tym prawdy to nie wiem).

Ostatnio czyściłem egr (chyba 4 lub 5 raz) i wydaje mi się że auto coś jakby lepiej chodziło ale może to autosugestja.Więc jak sądzicie co jaki czas (przebieg) należy czyścić kolektor ssący?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Więc jak sądzicie co jaki czas (przebieg) należy czyścić kolektor ssący?

Jeżeli będziesz miał kłopoty z kontrolką zasyfiony kolektor znacznie obniża osiągi silnika , i nie jest to jakaś legenda tylko rzeczywistość . Ja mam silnik 1003 tyś. i przy 90 tyś był czyszczony kolektor i robiła to ASO więc jest to przewidziane w eksploatacji tego silnika .Nie orientuję się co do twojego silnika jakie materiały są potrzebne[części] ale w moim przypadku to dwie uszczelki silikon i środek czyszczący . Należy oczywiście odpowietrzyć po skończonej czynności . Dla czystej ciekawości w kolektorze było w niektórych miejscach kilka mil. nagaru i oleistego syfu. :) Nie jest to skomplikowana czynność i przy rekreacyjnym tempie dla laika 2,5 godz. roboty. ???;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że spodziewam się ostrego syfu w środku. Jak wcześniej pisałem to egr czyściłem już 4 raz(średnio co rok) i za każdym razem był straszny syf, a jak pomacałem palcem trochę w środku kolektora to czułem że na ściankach jest trochę tej mazi, strach pomyśleć jak to wygląda głębiej ???

Chyba jednak się zabiorę za to czyszczenie, pociesza mnie fakt że mam dość łatwy dostęp (nie tak jak w 2.0dtl i 2.0dti) nie trzeba rozkręcać milion części osprzętu silnika ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyczyścisz i będzie odczuwalna różnica to opisz efekty ,czas ,koszt i jakie uszczelki, na co należy szczególnie uważać, jakieś specjalne klucze potrzebne itd(takie małe faq dla X17DTL najlepiej). Jakbyś miał jakiś aparacik i chęci to nawet jakieś zdjęcia możesz porobić.

 

Sam również niedługo będę się przymierzał do czyszczenia ,ale dobrze jakbym wiedział wcześniej w co się pakuję ,czasami tak bywa że usunięcie usterki przewidujemy na 30 min. ,a wychodzi z tego 3 godziny (szczególnie jak robimy pierwszy raz daną rzecz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się zabrałem za czyszczenie kolektora, ale niestety żeby wyjąć kolektor ssący w X17DTL trzeba też wymontować turbo :wink: a na to nie byłem przygotowany niestety! Więc z czyszczeniem się wstrzymam albo oddam mechesowi niech się on męczy :beer:

Przy okazji usunąłem małą nieszczelność przed turbiną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się zabrałem za czyszczenie kolektora, ale niestety żeby wyjąć kolektor ssący w X17DTL trzeba też wymontować turbo

Jednak w 2,0 jest mniej roboty żadnego turbo sie nie demontuje . :beer::wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolektor był przykręcony na zwykłe śruby to nie było by problemu go zdjąć, po odkręceniu śrub można by go wyciągnąć do góry, ale z bloku wystają szpilki i tu jest problem z tym turbo. Gdyby turbo było troszkę dalej (jakieś 1,5cm) to wyszedł by spokojnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności