Skocz do zawartości

Sprzęgło - nisko łapie


Gość Nelson2004

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nelson2004

Witam, jakiś czas temu miałem problem z wrzucaniem biegów (okres zimowy) ale ustąpiło na kolejny dzień. Dziś rano chcąc jechać do pracy miałem podobny problem mianowicie:

Wciskam sprzęgło i nie da się wrzucić żadnego biegu, dopiero wciskając ile siły w nodze bieg ciężko wszedł.

Wyłączyłem silnik i na wyłączonym zacząłem wrzucać biegu, wchodziły bez problemu lekko.

Włączyłem znowu silnik i wszystko się powtórzyło. Bieg 1, 2 i wsteczny wchodzą baardzo cięzko, 3 już lepiej 4 i 5 bez problemu.

Zauważyłem że sprzęgło chwyta od samej podłogi czego wcześniej nie było. Postanowiłem więc trochę "rozbujać" vectre i przejechać kilka kilometrów na 2 biegu... temperatura doszła do ok 90*C załączył się wentylator po wjechaniu na plac i znowu zacząłem biegi powoli wrzucać na załączonym silniku i wtedy wchodziły jakby lżej. Po kilku takich próbach zauważyłem że jak silnik jest rozgrzany to lepiej wchodzą biegi ale na zimnym czyli z samego rana po prostu trzeba na siłę wrzucać biegi. Czy to może być wina jakiegoś zapowietrzenia?

Szukałem w internecie podobnych objawów ale u nikogo nie widziałem.

 

Proszę o pomoc :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Napisz jaka to Vectra (najlepiej w profilu) Jeśli to Vectra A to regulacja chyba na lince, jak nowsza to może wystarczy odpowietrzyć układ (są tematy jak to zrobić)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nelson2004

Tylko właśnie całkowicie nie wiem gdzie znajduje się ten odpowietrznik. Nie potrafię go zlokalizować w którym dokładnie miejscu się znajduje.

Jeśli się zapowietrzył to co mogło być przyczyną nagłego zapowietrzenia?

Edytowane przez Nelson2004

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w viki b odpowietrznik masz od gornej strony skrzyni,wyglada podobnie do hamulcowego i odchodzi z niego rorka

odpowietrza sie tak jak uklad hamulcowy pilnujac plynu hamulcowego w zbiorniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nelson2004

Tak jak napisał kolega.

Poglądowo dorzucam fotkę z mojego auta

 

bild1132u.jpg

 

Widoczny jest poniżej tabliczki znamionowej

 

Mógłbyś na swoim zdjęciu zakreślić który to jest węzyk i na tym zdjęciu:

http://images03.olx.pl/ui/2/91/24/23238724_2.jpg

Zakreślić w którym mniej więcej rejonie silnika się znajduje. Bardzo by mi to ułatwiło poszukiwanie. Z góry bardzo dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nelson2004

miedzy akumulatorem a silnikiem spojz w dol i niema opcji zebys nie zobaczyl

Dzięki za odpowiedz. Jutro po pracy pogrzebie i spróbuję go znaleźć.

Wiesz jaka może być przyczyna nagłego zapowietrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności