Skocz do zawartości

Wymiana czujnika biegu wstecznego


Gość duchwg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie świecą mi światła wsteczne, problem został szybko zlokalizowany - padł czujnik. Kupiłem używkę i teraz czas wymienić. Ale.. no właśnie, wiem gdzie jest czujnik tylko mam wątpliwości co do samego procesu wymiany.

1. Czy przy wymianie takiego czujnika trzeba szczególnie na coś uważać? (olej skrzyni możę wyciec? xD)

2. Nowy czujnik przykręcić można z wyczuciem zwykłym kluczem czy jest potrzebny odpowiedni moment i klucz dynamometryczny?

 

Pozdrawiam :)

 

Swoją drogą jeśli do wymiany nie potrzeba specjalistycznych narzędzi to jak bede wymieniał zrobie tutorial :)

 

 

EDIT:

Czujnik wymieniony, sam proces wymiany bardzo prosty (nawet się tego nie spodziewałem): odpiąć kabelki, odkręcić czujnik, założyć nowy, zakręcić czujnik, podłączyć kabelki. Czas pracy ok. 5 minut :) Dodam, że do wymiany czujnika potrzebny jest klucz płaski 19.

 

Czujnik światła wstecznego wygląda tak:

post-19192-0-78848200-1340025443_thumb.jpg

 

Lokalizacja czujnika (silnik 1.8, ale w pozostałych przypuszczam tak samo):

1. Otwieramy maskę, część która Nas interesuje znajduje się między akumulatorem a silnikiem. Miejsce zaznaczone czerwoną strzałką.

post-19192-0-18612400-1340025462_thumb.jpg

 

2. Fotka z bliższa:

post-19192-0-96334600-1340025655_thumb.jpg

 

3. Cel zlokalizowany (kabelek prowadzi do czujnika, jest on wpięty na zasadzie zatrzasku). Czujnik zaznaczony na czerwono.

post-19192-0-77842400-1340025737_thumb.jpg

Edytowane przez duchwg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofii większej niema. Odpiąć kabel wykręcić i wkręcić nowy czujnik.

Możesz przykręcić bez klucza dynamometrycznego

Czujnik jest powyżej poziomu oleju w skrzyni więc bez obaw że się wyleje.

 

 

edit

Zrób fotkę z lokalizacją tego czujnika - jak ktoś będzie szukał to mu będzie łatwiej. :wink:

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności