Skocz do zawartości

wycieraczki przednie się zacierają


Rekomendowane odpowiedzi

Objawy: wycieraczki pracują coraz wolniej, ruch staje się „skokowy” nie płynny, zatrzymują się coraz wyżej.

U mnie powodem była zacierająca się oś jednej z wycieraczek. Żeby się dostać do mechanizmu wycieraczek, trzeba: odkręcić i zdjąć ramiona wycieraczek – ściągacz, zdemontować podszybie. Zdjęcie grodzi też poprawia dostęp. Zdejmujemy zabezpieczenie od góry z osi wycieraczek (w kształcie litery C), od dołu rozłączamy przegub – przy pomocy dużego śrubokręta. Wyciągamy oś. Uwaga na podkładki i oringi. Z prawej strony żeby wyciągnąć osi trzeba odkręcić zbiornik od spryskiwaczy. Wycieramy oś, nakładamy nowy smar i składamy. U mnie oś była tak zatarta, że jej wyciagnięcie wymagało użycia sporo WD-40 i kilku godz. ruszania. WD pryskałem od góry i w połowie długości osi po nawierceniu tulei w której pracuje.

Dobrze jest sprawdzić stan mechanizmu wycieraczek podczas wymiany filtra kabinowego. Wtedy jest dobry dostęp. Przy okazji można posprzątać pod podszybiem. Zbiera się tam mnóstwo śmieci, które trzymają wilgoć. Instrukcja dostępu do filtra i mechanizmu wycieraczek. http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1138k.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda że nie porobiłeś fotek, był by fajny manual.

 

Zacierające się cięgna to znany problem więc opis się pewnie przyda w przyszłości niejednemu właścicielowi Mery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bardzo fajnie to kolega opisał.Ja bym jeszcze od siebie dodał że czasami lepiej wyciagnąć to ustrojstwo w całaści z samochodu i wtedy operować.Z wybijaniem osi trzeba być ostrożnym bo odlewy w których siedzą są bardzo delikatne i potrafią pękać.Widziałemj już nie jedną mery z połamanym mechanizmem bo właściceil próbował wybić zatartą ośke młotkiem.Jeśli oś twardo siedzi dobrze jest podgrzać palnikeim i delikatnie wybijać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie pękł ten odlew ale nie przy wybijaniu tylko jeszcze w samochodzie jak się przycierały. Musiałem niestety kupić cały mechanizm więc lepiej wcześniej to przesmarować bo później to cały do wyrzucenia i kupno drugiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem taki przypadek że odlew pękł w samochodzie,dlatego lepiej nie lekceważyć pierwszych objawów przycierających się wycieraczek.Nowy mechnizm kosztuje nie mało a używke ciężko spotkać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lepiej nie lekceważyć pierwszych objawów przycierających się wycieraczek.Nowy mechnizm kosztuje nie mało a używke ciężko spotkać

Ja teraz będę już bardziej przezorny i będę smarował mechanizm co jakiś czas(może raz na kwartał).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie przy probie wyjęcia trzpienia wycieraczki tez niestety pękł odlew. Nie trzeba było dużej siły, kręciłem kombinerkami i niefortunnie pękło. Kupiłem nowy, ale niestety zamiennik zobczymy ile wytrzyma.

Problem z wybiciem trzpieni bierze się z powodu ich geometrii - na reodku posaidaja podtoczenie na odcinku 10-15mm i tam wlasnie zbiera sie brud i inne produkty ścierania. Przy działaniu nawet niewielką siłą niestety istnieje duże ryzyko uszkodzenia całości.

Edytowane przez misiek775

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem z wybiciem trzpieni bierze się z powodu ich geometrii - na reodku posaidaja podtoczenie na odcinku 10-15mm i tam wlasnie zbiera sie brud i inne produkty ścierania.
Właśnie niektórzy posiadacze Opli mający z tym problem nawiercają w tym miejscu mały otwór np.wiertłem 2mm i dzięki temu można zawsze ''siknąć''jakiś środek czyszczący/smarujący.Po wyczyszczeniu zatykamy otwór np. smarem.
Metoda trochę prymitywna,ale skuteczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności