Skocz do zawartości

Zmiana oleju


Gość kongobongo6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kongobongo6

Siema.

 

Opel Corsa C 1.7 DI ( Y17DTL )

 

Dotychczas (prawdopodobnie) był lany olej lotos 0W40 (125tyś km). Auto jeździło jak traktor. Zamulone, brak przyspieszenia, dziwna praca silnika etc. Po przeczytaniu paru wątków każdy chwalił sobie oryginalny olej GM 5W30. Taki też zalałem i auto zaczęło zapier... :) i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czuć że auto chce jechać, doskonale "ciągnie" na każdym biegu.

 

I pytanie: czy po takiej zmianie, silnikowi może się coś stać lub później dziać ? Stan obecny nie wskazuje jakichkolwiek błędów ani złej pracy silnika.

 

------------

I jeszcze jedna ciekawostka i zarazem pytanie czy możliwością jest że właśnie po zmianie oleju jak i po przeczyszczeniu wszystkich styków, włączników auto dostało kopa i skasowały siębłędy które wcześniej mi wyskakiwały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość marco84

Po takiej zmianie silnikowi nic złego sie nie stanie .Dlaczego myslisz , że przeczyszczenie styków wykasowało błędy ? Rzeczywiscie , gdzies mogło nie stykac i czyszczenie mogło pomóc ale jesli sądzisz , ze wykasowało tez błedy , mylisz sie .

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

nie sądze że wykasowało błedy tylko pytam czy to możliwe. Jeżdżę już długi czas i podczas jazdy ani razu nie zapaliła się kontrolka auta z kluczykiem, co przed zmianą zdarzało się cały czas.

Co do oleju pewien człowiek powiedział mi że to źle zmieniać olej na inny bo silnik sięrozpadnie... było to trochę dziwne dla mnie.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu styków poprawiły się połączenia i nie ma aktywnych błędów z tym związanych. Dlatego kontrolka silnika nie zapala się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wlejesz olej przekladniowy to sie pewnie rozpadnie

Zmiana oleju nie zmienia osiagow silnika w stopniu odczuwalnym,ale dzwiek jak najbardziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

Po czyszczeniu styków poprawiły się połączenia i nie ma aktywnych błędów z tym związanych. Dlatego kontrolka silnika nie zapala się.

Czyli błedy dalej w kompie są ? I jak znowu sięzabrudzą to auto nie będzie chciaało jechać ?

 

Jesli wlejesz olej przekladniowy to sie pewnie rozpadnie

Można dokładniej ? Olej przekładniowy czyli jaki ?

Tak jak pisałem wyżej: był olej 0w40 zmieniłem na 5w30. Czy coś się może stac? o to mi chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokładniej ? Olej przekładniowy czyli jaki ?

 

To był żarcik :wink: . Oleju przekładniowego ( jak wskazuje nazwa) nie leje się do silnika , bo jest za gęsty ( zbyt lepki)np 75W.

To 0 ,5,10 , 15 przed W , to jest stopień lepkości. Zwiększanie tego parametru też ma swoje granice i przeważnie łączy się to ze zużyciem gładzi cyl. i pierścieni ( mniejsza lepkość - silnik ma lżej , ale słabo kompensuje nieszczelności komory spalania ) .

5 oznacza , że silnik jest w niezłej kondycji i jeszcze ma przed sobą sporo km :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod kompa i będziesz wiedział który obwód niedomagał.

W razie powtórki nie będziesz myślał o zmianie oleju, tylko o wyczyszczeniu odpowiedniej wtyczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

To był żarcik :wink: . Oleju przekładniowego ( jak wskazuje nazwa) nie leje się do silnika , bo jest za gęsty ( zbyt lepki)np 75W.

To 0 ,5,10 , 15 przed W , to jest stopień lepkości. Zwiększanie tego parametru też ma swoje granice i przeważnie łączy się to ze zużyciem gładzi cyl. i pierścieni ( mniejsza lepkość - silnik ma lżej , ale słabo kompensuje nieszczelności komory spalania ) .

5 oznacza , że silnik jest w niezłej kondycji i jeszcze ma przed sobą sporo km :COOL:

nieudany tez żarcik :P hehe. nie no spoko. poczytałem trochę o tym przekładniowym i wiem o co kaman. ale nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi czy zmiana oleju z 0w40 na 5w30 przyniesie jakieś skutki? Bo ktoś tłumaczył mi że auto jeśli jeździło na tym oleju cały czas aż do teraz i ja zmieniłem na inny olej to silnik może szlak trafić. Tyle że w książce obsługi pisze własnie aby lać wyłącznie olej GM-LL-B-025 więc tak zrobiłem i auto śmiga jak szalone.

W razie powtórki nie będziesz myślał o zmianie oleju, tylko o wyczyszczeniu odpowiedniej wtyczki.

i tak musiałem zmienić :)

 

I jeszcze pytanie odnośnie oleju GM. W książce pisze aby zmieniać go co 2lata lub co 50tyś km ?? Czy nie jest coś przesadzone? Wcześniej olej zmieniałem co 10tyś km. Więc nie wiem jak to robić teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana oleju z 0w40 na 5w30 przyniesie jakieś skutki? Bo ktoś tłumaczył mi że auto jeśli jeździło na tym oleju cały czas aż do teraz i ja zmieniłem na inny olej to silnik może szlak trafić.

Nic się nie stanie i nie słuchaj takich bzdur. Jeśli masz DPF-a to musisz kupować olej niskopopiołowy - są tematy na forum więc poczytaj.

 

Możesz olej zmieniać tak jak w książce, ale znasz powiedzenie: kto smaruje ten jedzie.

Widziałeś zapewne jak wygląda olej po tych 10 tyś.

Zmieniaj jak do tej pory i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności