Skocz do zawartości

Zmiana oleju


Gość kongobongo6

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę już długi czas i podczas jazdy ani razu nie zapaliła się kontrolka auta z kluczykiem, co przed zmianą zdarzało się cały czas.

I jeździłeś z kontrolką bez odczytania bledów ??

Kolego nie martw się czy olej zepsuje silnik tylko co za błędy zgłasza Ci auto

Jak „check” się świeci to znaczy że coś nie tak

Więc teraz odczytaj błędy i sprawdź co było nie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kongobongo6

I jeździłeś z kontrolką bez odczytania bledów ??

tak jeździłem i wywalało mi dwa błedy nie pamiętam numerów ale wiem że było to coś odnośnie czujnika sprzęgła i chyba przepływomierz. Skoro teraz po wcisnieciu gaz hamulec nie wyskakują żadne błedy to chyba problem znikł? Czy się mylę ? Przeczyściłem wtyki wszystkie ale wyżej napisał :

Po czyszczeniu styków poprawiły się połączenia i nie ma aktywnych błędów z tym związanych. Dlatego kontrolka silnika nie zapala się.

Więc teraz odczytaj błędy i sprawdź co było nie tak

o to chodzi że nie ma błędów.

Jeśli masz DPF-a to musisz kupować olej niskopopiołowy - są tematy na forum więc poczytaj.

 

mam KAT. jakbyś mógł podrzucić jakiś temat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tylko styki nie łączyły

Błędy są zapisane w kompie auta jako nieaktywne, tzn. że kiedyś były

Nieaktywne błędy można wykasować podłączając pod kompa

Nie musisz ich kasować, mogą tam być, to tylko info że kiedyś były

Ale jak zaświeci Ci się kontrolka to nie jeździj tylko odczytaj i napraw bo może się źle skończyć taka jazda ;)

 

jakbyś mógł podrzucić jakiś temat ?

http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-9700144528837817%3A4pg0z23d124&ie=ISO-8859-2&q=DPF++olej+niskopopio%B3owy&sa=Szukaj+w+Opel24&siteurl=forum.opel24.com%2Ftopic%2F54266-Zmiana-oleju%2Fpage__pid__448281%23entry448281&ref=forum.opel24.com%2Findex.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dsearch%26do%3Dnew_posts%26search_app%3Dforums&ss=11360j13048832j16#gsc.tab=0&gsc.q=DPF%20olej%20niskopopio%C5%82owy&gsc.page=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

ok coś nie coś się dowiedziałem dzięki za wszystkie odp. będę go dalej dopracowywał i wyszukiwał wszystkiego co mi nie pasuje. Dobrze wiedzieć że olej jest ok :)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kongobongo6

twierdzicie że olej nie ma znaczenia jak od nowosci tak podejrzewam lany byl 0W40, po zmianie na 5W30 auto jezdzilo dobrze jakis czas a teraz chodzi jak ciezarowka glosno cos stuka jakby tloki w silniku nie wiem czy mam racje ale niepokoi mnie to. Gdy jade zmieniajac biegi szczegolnie na 4 auto ciagnie ale auto chodzi na boki trzesie go calego jakby zaraz mial sie rozleciec. Nie wiem co to moze byc. Moze ktos mial taki problem i pomoze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagnie ale auto chodzi na boki trzesie go calego jakby zaraz mial sie rozleciec

Może silnik nie pracuje na wszystkie cylindry i stąd te objawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

a mozna to jakos sprawdzic ? ten dzwiek jest tylko przy jezdzie, na wolnych obrotach tego nie ma wiec nie wiem czy to cylinder

to przez olej by mi sie cos moglo stac ?

i jak mi sie wydaje, gdby padl cylinder pojawil by mi sie blad prawda ?

Edytowane przez daro
zbędny cytat i scalenie postów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kongobongo6

czyli jak sie nie pojawil blad to nie cylinder. W takim razie zapytanie co ? Jutro chyba spuszcze olej i ponownie wleje 0W40 nie jest duzo przejchane takze moze sie mu polepszy po gestszym oleju. Mi sie zdaje ze syntetyk 5W30 wyplukal wszystkie smieci i tloki lub co innego tlucze. Lub moze cos z pompa paliwa ? Nie mam pomyslow co moge zrobic ? Czy zmiana oleju moze pomoc i czy moge tak zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności