Skocz do zawartości

Kontrolka slinika i brak mocy


bonczek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu mam problem z moim autem Opel Corsa B 97 rok 1.4 8V benzyna+LPG..

Na gazie samochód pracuje bardzo równo i płynnie natomiast odpalam go zawsze na benzynie i tutaj od czasu do czasu są problemy. Podczas odpalania jest bardzo słaby i muszę go mocno gazować i wariuje na obrotach i czasami mi gaśnie, po przełączaniu na gaz poprzez obrotny na 1,5 tysiąca już wszystko śmiga cacy.. Jeżeli jeżdżę tylko na benzynie wówczas po jakiś czasie zapala mi się kontrolka silnika i cały czas świeci dopóki nie zgaszę silnika no i samochód nie ma mocy, muszę dużo bardziej go naciskać żeby szedł na benzynie..

Co może być przyczyną?

Dodam że z rok temu wymieniałem świece i przewody oraz silniczek krokowy.. Filtry: paliwa, powietrza i oleju oraz sam olej wymieniałem z miesiąc temu i nic to nie pomogło..

 

Proszę o radę i dziękuję za pomoc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba by było podpiąć sie pod program diagnostyczny,sokro wyświetla błąd, dobrze było by wiedzieć jaki.W tedy można dalej coś działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić kabel diagnostyczny i teraz proszę o pomoc który najlepiej? Auto to wspomniana wcześniej Opel Corsa B 97 rok. Rozumiem że sam poradzę sobie i zdiagnozuję problem a samochodzie czy lepiej dać sobie spokój i podjechać do stacji diagnostycznej?

Lepiej kupić kabel COM (rs232) czy pod USB? Znalazłem takie aukcje:

 

http://allegro.pl/interfejs-2w1-opel-tech-2-pl-vag-kkl-usb-cd-i2536436322.html pod usb

http://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-opel-tech2-pl-1995-2004-i2550638146.html pod COM

 

Dzięki za odpowiedź..

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy fejs podany przez ciebie wyglada na chiński badziew który może mieć problem z porozumieniem się ze sterownikiem samochodu!, możesz mieć też problemy z konfiguracją tego kabla, na aukcji piszą że oh i ach a przyjdzie paczka i wielkie rozczarowanie;( 68zł hmmm widziałem u viakena lepszy fejs z multiplekserem kkl na rs232 - obsługuję opeltech2 i opel scaner w dodatku chyba polski vag, ten drugi fejs również może okazać się tanim chińskim łajnem;(

osobiście polecam OP-COM, na ebayu można jeszcze dostać;) bezproblemowa komunikacja! wszystko po Polsku! i obsługa aut do 2010r.:) a jak nie jesteś jeszcze w temacie to poczytaj na forach zasięgnij opinii i podejmij męską decyzję

a narazie podjedź do dobrego diagnosty który ma dobry sprzęt i odpowiednią wiedzę w zakresie diagnostyki pojazdów samochodowych:) Pzdr.

 

Usunąłem zbędny cytat, jak odpowiadasz na poprzedni post nie musisz dawać cytatu.

majq1

Edytowane przez majq1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od pewnego czasu mam problem z moim autem Opel Corsa B 97 rok 1.4 8V benzyna+LPG..

Na gazie samochód pracuje bardzo równo i płynnie natomiast odpalam go zawsze na benzynie i tutaj od czasu do czasu są problemy. Podczas odpalania jest bardzo słaby i muszę go mocno gazować i wariuje na obrotach i czasami mi gaśnie, po przełączaniu na gaz poprzez obrotny na 1,5 tysiąca już wszystko śmiga cacy.. Jeżeli jeżdżę tylko na benzynie wówczas po jakiś czasie zapala mi się kontrolka silnika i cały czas świeci dopóki nie zgaszę silnika no i samochód nie ma mocy, muszę dużo bardziej go naciskać żeby szedł na benzynie..

Co może być przyczyną?

Dodam że z rok temu wymieniałem świece i przewody oraz silniczek krokowy.. Filtry: paliwa, powietrza i oleju oraz sam olej wymieniałem z miesiąc temu i nic to nie pomogło..

 

Proszę o radę i dziękuję za pomoc..

 

Do sprawdzenia i wyczyszczenia palec i kopułka!, do sprawdzenia i ewentualnego czyczenia zawór recyrkulacji spalin EGR, sprawdż również układ wydechowy czy jest drożny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu masz opis co to jest i do czego służy i jakie są objawy i przyczyny gdy te części są zabrudzone lub uległy poważnej awarii i należy wymienić na nowe

 

 

Czyszczenie kopułki i palca rozdzielacza

 

Kliknij - Czyszczenie kopułki i palca rozdzielacza

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że moja wersja Corsy B 1.4 Si 8V nie posiada kopułki ani palca, jest cewka zapłonowa pod którą są wczepione kable zapłonowe.. Czyli co innego sprawdzić mam?

 

Dodam że sprawdzałem w dokumentacji że jednak moje świece nie są tak nowe jak przypuszczałem, przejechane mają przeszło 20tys. km i mają rok i 8 miesięcy czyli wymienię je najpierw..

 

Usunąłem zbędny cytat, jak odpowiadasz na poprzedni post nie musisz dawać cytatu.

majq1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności