Skocz do zawartości

Kontrolka slinika i brak mocy


bonczek87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a sprawdziłeś to:

Byłem dzisiaj na diagnostyce komputerowej i wyskoczył błąd silnika:

P0170 - ubogi wydech

Dodam że wersja mojej Corsy B to: X14SZ bo tak wyszło na komputerze..

Osoba powiedziała że widocznie jest coś nie tak z sondą lambda bo w ogóle jej nie widzi, rozumiem że mam ją wymienić na nową tak? Facet powiedział żeby nie kupować zamienników tylko najlepiej oryginał za około 300zł a co Wy polecacie?

Znalazłem na allegro aukcje ale jest dość tania, co myślicie na ten temat:

http://allegro.pl/sonda-lambda-opel-astra-corsa-cobmo-vectra-getz-i2529241042.html

 

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby problemem samym w sobie była Sonda Lambda!, Jeżeli X10XE, X12XE, Z10XE ,Z12XE wali błąd P0170

(sonda lambda-ubogi wydech) znaczy to że do wymiany jest przepływomierz, tyle tylko że nie wiem czy posiadasz w swojej Corsie przypływomierz? jeśli posiadasz to załatw sobie na podmiankę przypływkę i sprawdź!

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd P0170

(sonda lambda-ubogi wydech) znaczy to że do wymiany jest przepływomierz,

[/quote ]

 

 

X14SZ

Silnik raczej stareńki , więc śmiało można interpretować P0170 - Czujnik O2 (bank 1) usterka dostrajania paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X14SZ

Silnik raczej stareńki , więc śmiało można interpretować P0170 - Czujnik O2 (bank 1) usterka dostrajania paliwa

 

Usterka dostrajania paliwa czyli co to znaczy? Co mam wymienić? Ruszać tą sondę lambda czy zostawić ją w spokoju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik (sensor) O2 , to właśnie lambda ( może dlatego operator kompa nie mógł go znaleźć). Osobiście proponowałbym oryginał , bo zamienniki często odbijają się czkawką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik (sensor) O2 , to właśnie lambda ( może dlatego operator kompa nie mógł go znaleźć). Osobiście proponowałbym oryginał , bo zamienniki często odbijają się czkawką.

Dostałem link do aukcji z sondą Bosch czy warto ją kupić czy tyko GM??

 

http://lukautoczesci.pl/product_info.php?cPath=153_155&products_id=322

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by zadzwonić do nich i popytać ( nie wiem jaki masz nr katalogowy) do jakiego to silnika , obadać u siebie kształt wtyczki ( zdarzają się takie niespodzianki).

Pasowałoby jakby był taki opis , jak tutaj SONDA LAMBDA OZA401-E6 1-PRZEW OPEL ASTRA F CORSA B VECTRA A. Tylko nie wiem dlaczego reklamują NGK , a na kartoniku ze zdjęcia jest NTK ,bo NGK to bardzo solidna i ceniona firma ( przynajmniej jeśli chodzi o lambdy, kable WN i świece)

Ps. Chyba takie maja logo

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ntk / ngk to jedno i to samo ;)

http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/

np do mojego silnika i chyba do większości wyszukiwarka dla sondy lambda też daje wynik ntk, a świece zapłonowe/żarowe - ngk.

 

Też bym proponował sondę dedykowaną dla silnika (ngk/ntk, bosch, gm), a nie uniwersalną nawet jeżeli jest to bosch

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami!, lepiej jest kupić część oryginalną lub bardzo dobrej jakości odpowiednik np. Magneti Mareli

można też poszukać i znaleźć część używaną w bardzo dobrym stanie nawet na gwarancji! i za nie duże pieniądze! a i nie kupować uniwersalnych części bo się można nieźle napaść! tylko dedykowanych do swojego silnika!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności