Skocz do zawartości

akumulator do wymiany?


Gość ciupis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Abram_2006

Odnośnie EPS to miałem to samo. Po wymianie padniętego akumulatora na nowy EPS już mi się nie włącza i wspomaganie kierownicy działa bez zarzutu.

 

 

 

Witam,

 

mam dosyc podobna historię. We wrześniu wylączyło mi sie na chwilę wspomaganie, po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Tydzień temu znów wylączyło się wspomaganie, ale już na dłużej. Nie pomagało zgaszenie i odpalenie auta. Samochód stał 2 dni poczym odpaliłem go pare razy i zaczeło działać. Pare dni poźniej wyjechalem w trase zrobilem okolo 800km poczym wróciłem do domu. Następnego dnia chcialem jechac, po próbie odpalenia samochodu na desce rozdzielczej zaświeciły mi się wszystkie kontrolki. Zaczęły migać, a auto nie mogło odpalić :(/> nawet centralny zamek nie działał ani opuszczanie szyb elektryczne :(/> Dzień wczesniej nie miałem żadnej kontrolki sygnalizującej awarię. Po naładowaniu akumulatora i zamontowaniu w samochodzie zaczeła mi się świecić kontrolka akumulatora, a po przejechaniu około 30km zaczeły zapalać sie kontorolki ... ABS, EPS, poduszki, kontrola trakcji, pasy itp. Światła drogowe przygasały, a gdy przełączałem na pozycyjne kontrolki na desce rozdzielczej gasły i tak w kółko. Po szybkim powrocie do domku zgasiłem auto i już mi nie odpala :(/>

 

Czy to jest ewidentna wina alternatora? Jaki jest koszt wymiany szczotek ? Czy może on ma jakies diody ? Czy wcześniejsze problemy ze wspomaganiem mogły być spowodowane alternatorem lub akumulatorem?

Edytowane przez Abram_2006

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Czy to jest ewidentna wina alternatora?

Tak - alternator lub jego instalacja np luźny przewód.

 

Czy może on ma jakies diody

Jak chcesz wiedzieć więcej o alternatorach to poczytaj tu http://forum.opel24.com/topic/36367-Alternator/

Jak nie masz chęci na naukę to jedź do warsztatu elektromechaniki samochodowej. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Michu_WRO

Może ktoś wie jaki fabrycznie wstawiają akumulator do Merivt 1.6 16V?

Kupiłem auto z boschem silver 3d 12v 36aH 300A czy nie jest za słaby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu_WRO

myślę o Boschu Silver s4 lub centra futura. Naczytalem się przeróżnych opinii, a czy ktoś osobiście przetestował na merivach te rodzaje?

 

http://www.iparts.pl/czesc/akumulator,opel,meriva-2003-05-2010-05,1-6-16v-100km,84-4926-17204-100042-0-30-0092s40040.html

http://www.iparts.pl/czesc/akumulator,opel,meriva-2003-05-2010-05,1-6-16v-100km,84-4926-17204-100042-0-376-ca602.html

Edytowane przez Michu_WRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futura wytrzymała mi w Felicji 4 lata.Teraz w Felicji mam drugą futurę.Meriva miała taką samą futurę gdy ją kupiłem rok temu.Ja nie narzekam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futura u mnie zaraz skończy 4 rok (nie meriva), złego słowa nie powiem a tańsza była sporo od varty czy boscha, w zwykłym polmozbycie była tańsza o około 40 zł od najtańszej oferty z allegro czy netu, warto poszukać na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności