Skocz do zawartości

silnik pracuje po wyjęciu kluczyka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim opelkiem. Podczas jazdy, silnik wszedł na max obroty i nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nadal pracował na najwyzszych obrotach. Po ok 1,5 min silnik wyłaczył sie sam. W miedzy czasie zagotował płyn, a spaliny zrobiły straszną zadymę. Po wystygnieciu silnik odpalił bez najmniejszych problemów. Oczywiście po wcześniejszym uzupełnieniu płynu chłodniczego ok 2l.

Pomocy - O co tu chodzi?:?

 

zmieniłem temat/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zapaliles bez problemu ponownie znaczy to , ze pompa chodzila do konca. Diesla prawdopodonie gasi sie powietrzem - jego odcieciem - wszyscy wiedza ze diesel moze chodzic bez akumulator. Szukaj tego elektrozaworu lub czegos co nim seruje - przekaznik. Pozniej zajmij sie skad te obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem wczesniej w peugeocie 206 2.0 HDi zima . Dojechałem do pracy wyłaczyłem kluczyk wysiadłem a auto sobie chodzi( zdziwiony)zadusiłem gada na 5 biegu zgasł. Za chwile same kontrolki sie zapaliły jak przy właczeniu zapłonu i właczyl sie alarm. Wsiadlem do auta odpalilem nastepnie kolejna próba zgaszenia kluczyk w kieszeni a auto chodzi . Diagnoza ASO - Uszkodzenie BSI- elektroniczny układ sterowania . Naprawa 550 PLn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wizycie u mechanika nie wiem co mysleć. Komputer wykazał tylko dwie usterki. Pierwasza to przekroczenie obrotów, druga brak płynu chłodzacego w układzie chłodzenia. Magik od komputerów powiedział że wszystko jest ok. Poddał tyko temat, aby zastanowic sie nad uszkodzeniem mechanicznym. Mówił cos o oleju w komorze spalania??. Czy to możliwe ?

Sprawdzałem czy bierze olej, ubytku nie zauważyłem. O co tu chodzi???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglo byc tak: Pompa miala maly defekt elektrozaworu odcinajacego paliwo (toak jest rozwiazane gaszenie diesla zadnym zdlawieniem powietrza)-poprostu sie zaciął lub sie juz psuje powoli. Moglo jeszcze stac sie tak (ale to by wtedy oleju troche braklo): pompa dociela paliwo silnik nie zgasl dlatego ze sam sobie stworzyl paliwo z oleju w wyniku reakcji krakowania. Dokladnie chodzi oto ze turbo puscilo olej ktoryb w wysokiej temperaturze uleglo rafinacji i zasilalo silnik. Bylu juz takie przypadki ale to przewaznie konczylo sie spaleniem calego oleju i zatarciem silnika. Oczewiscie jesli ktos nie zdlawil silnika na jakims biegu z hamulcem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nadal pracował na najwyzszych obrotach. Po ok 1,5 min silnik wyłaczył sie sam. W miedzy czasie zagotował płyn

Moim zdanie to wina sterownika cały ten moduł znajduje się na nadkolu z lewej strony silnika , steruje on wentylatorem itp. za 1,5 min. nie może sie zagotować płyn bo od tego jest wentylator który nie zadziałał w twoim przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj został przeanalizowany przez elektryka moduł odpowiadający za pracę układu chłodzącego, wszystko jest ok. Natmiast dziś została sprawdzona praca pompy. Jest też ok, lecz poddany został problem zawieszenia się elektrozaworu (być może z winy złego paliwa). Napewno będę drążył ten temat. Wszystkie wiadomości na ten temat zamieszcze tutaj Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności