Skocz do zawartości

Znowu to samo:( Zepsute ale co?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

to dobry mechanik:)

 

[ Dodano: Pon Paź 29, 2007 17:59 ]

ciekawe czy napewno go zmienil czy zrobil cie w balona zreszta jest taka niepisana zasada ze jak sie kupuje auto to sie zmienia paseczek ja ytak zawsze robie:) bo to podsdtawa:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Chciałbym ten sinik przywrócić do życia. Nie chcę Was pytać o koszty ale o to co warto w takim motorku powymieniać żeby pojezdził dłużej niż 2 miesiące. Zacznę może od zaworów (nowe znalazłem za 15,32 - dolotowe i 23,98- wylot), nie wiem czy do nowych zaworów dać nowe popychacze? Dalej pasek rozrządu 2.szt i co jeszcze. Silnika nie wymienie bo mam zagazowany i nie chcę jeszcze raz montować instalacji poza tym sinik też można kupić "padnięty", a tak przynajmniej będe wiedział co mam pod maską. Za podpowiedzi z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie gdybanie to nie dla mnie trzeba go rozkrecic i9 zwerifikowac co nalezy wymienic zeby to mialo rece i nogi ..bo niestety moglo sie pogiac troche czesci jak rozbierzesz motor to sie okazezaworki pewnie sa zaklatwione, ciekawe jak z prowadnicami, choc one duzo wytrzymuja, denko tloka moglo dostac za swoje:), wiec do dziela rozbieramy silnik:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozłożenia nie da się powiedzieć, co wymienić.

Przecież nie wszystkie zawory poszły.

W tych pogiętych radził bym wymienić też prowadnice zaworowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogięte 4 zawory. Części kupiłem ale mechanik nic nie mówił o prowadnicach!:lol: Jestem wku...wiony bo człowiek który holował mi auto sprawdził dosłownie co mu dolega i zdjął głowicę. Zaden mechanik nie chce mi teraz tego zrobić. Czy prowadnice są integralną częścia silnika czy też można je dokupić? Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna dokupić.

Dziwne, że nie chcą ci tego zrobić......

Przecież, jak zawór się zgina, to może uszkodzić prowadnicę....chyba, że ci je pomierzą i okażą się ok.W sumie żeliwo jest dość twarde.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie asterka wyszła mi już sporo http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif 8000 zakup, prawie 2000 OC rejestracja itd(auto sprowadzone). 2500 zagazowanie no i około 1000 części po awarii rozrządu. Dostałem na czas naprawy Citroena ZX 90km I powiem szczerze że czuję się w tym jak w trumnie. Mam nadzieję że ten mechanik zrobi to dobrze, bo gdyby nie to że zdjął głowicę to oddałbym astrę do innego warsztatu. Niestety teraz nie mam wyjśćia http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif . Dlaczego chciałem zmienić mechanika? A dlatego iż stwierdził że wystarczy zmienić 8 zaworów, a uszczelki chciał wydłubać i wstawić stare!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif Normalnie ku...a skandal i profanacja. Teraz poprosu nie mam wyjścia i liczę na cud. Moja żona powiedziała ze jak coś spieprzy to go rozjedzie (mam nadzieje że delikatnie bo spojlery też kosztują :lol: ). Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dlubac to mu powiedz ze moze w nosie sobie a uszczelki to niech nowe wstawia cwaniak jeden:) wogole to chyba jakis mechanik z wioski skoro ma takie podejscie:) tak mysle ze nawet nie m ierzyl tych prowadnic aby szybciej i zgarnac kase i narka lepiej go przypilnuj bo ci odwali kaszane i dlugo ci nie polata ten motor:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchaj ja jestem z wioski i takich hałtur nie odwalam.Zawsze wstawiam nowe uszczelki a w szczegulności pod głowice!!To nie żarty a poza tym co on chciał starą uszczelke pod głowice na silikon przykleić??

Robiłem kiedyś Nexie 1.5 16V i tam siedzą śmieszne uszczelki na pokrywe zaworów i nie można było za bardzo ich dostać wię za zgodą właściciela założyłem na silikon wysokotemperaturowy.Domyślam się czemu inny mechanik się nie podjął.Czasem jak ktoś rozbierze głowicę to ciężko złożyć.Miałem tak w Golfie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto remontować, ponieważ silnik zgasł na światłach więc nie był wkręcony na obroty - ( stosunkowo małe uszkodzenia wewnętrzne) Dziwi mnie , że mechanicy umywają ręce od tej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności