Skocz do zawartości

Jaki polecacie akumulator....


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały watek i powiem tak; jak chcesz dobre aku i nie koniecznie tanie to poleceam czerwoną OPTIMĘ tania nie jest, ale lepszego aku jeszcze nie wyprodukowano. Np pr rozruchowy przy - 18 st C 800 A, a pojemność tylko 54Ah więc łatwo doładować w aucie itd. Mam taki kupiony w 1996r i jeszcze hula więc ? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

Center nie polecam - od roku producent ma jakieś problemy - akumulatory padają jak muchy - jedyny plus to, że wymiana bez problemowa. Jeden nawet nam rozsadziło podczas normalnej eksploatacji. Niestety Centra posiada pełną, szybko dostępną wymiarówkę więc zmuszeni jesteśmy wymieniać na Centrę.

Reasumując - obecna Centra to tragedia. Polecam Boscha - z nim nigdy nie było problemów.

 

P.S Koszt Optimy to 900 zł, więc musiałaby wytrzymać 10-12lat by się kalkulowała :wesoly: Do osobówki to zbędny bajer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pozytywnych opinii jest o Centrach, futura to koszt 249 zł ( gwarancja 3 lata ) , powiedziano mi w sklepie ze standard wystarczy koszt 189 zł ( gwarancja 2 lata ). I teraz nie wiem czy lepiej dołożyć i kupić droższy ( nie zawsze znaczy lepszy ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ja mam porównanie do instalacji w wózkach widłowych - tam akumulatory pracują x3 tego co przy normalnej eksploatacji samochodu - a dlatego to opisałem bo to żadna pociecha jak Ci się aku po 3 latach skończy. Tak jak napisałem - wcześniej z Centrami nie było problemu a teraz jakąś kichę robią. dwie sztuki już reklamowaliśmy a trzecia eksplodowała w wózku - sprawdziłem ładowanie i gęstość elektrolitu w ocalałych celach i wszystko było ok.

 

Center nie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód to zamontowana była futura,sprzedający powiedział ze ma już 3 lata.Od tego czasu przejeździłem na nim 1,5 roku(wiec ma już 4.5) a co będzie w zimie to zobaczę.Kiedyś miałem centre standard i też śmigała fajnie(przez 3 lata)a potem poszła z samochodem.Nie chcesz przepłacać to bierz standard,ja byłem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vectrze ma centre future którą jeszcze wyjąłem z poprzedniego auta akumulator ma 3 lata i zero problemu. Do laguny V6 tez miesiąc temu kupiłem centre future. Brat w Alhambrze TDI tez ma future i paliła w najgorsze mrozy uważam ze akumulatory centry są dobre i sprawdzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Panowie czytajcie ze zrozumieniem - od roku czasu Centra robi badziew.

U mnie się nie sprawdzają - Centra je wymienia więc poczuwa się do winy - być może to tylko jakaś wadliwa partia ale nie wycofali jej z rynku i sobie markę psują :cry: Być może oficjalna hurtownia źle je przechowuje - ale co mnie to jako konsumenta obchodzi - sprzedają bubel i tyle.

 

Starsze były bardzo dobre - a Kolega chce kupić nowy a nie dwu lub trzy letni :wesoly:

 

Jeśli o mnie chodzi to Centry nie polecam - tyle w temacie a kolega i tak przecież kupi co zechce http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cool.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie ze zrozumieniem - od roku czasu Centra robi badziew.

to że u ciebie się nie sprawdzają nie znaczą że są złe u mnie każdy się sprawdził. Ja kupiłem miesiąc temu nowy i jest dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch na naszym rynku w ostatnich latach to lipa

tyczy to wersji ca/ca, poglądowa fotka - http://sklep.motokopczynscy.pl/index.php?p=galleryGalleryShow&iId=3&iIdLink=3&iType=1

Z kilku zamontowanych w przeciągu ostatnich lat - połowa nie wytrzymała 2lat

mimo elektryki we wł. stanie techn. i systematycznych przeglądów ładowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji 1 pytanko. Samochód nie odpalił napięcie było 11,7 V . Akumulator podładowałem miał 12,87 V po dwóch dniach ma 12,38 V na wyłączonym silniku. Jak odpalę samochód to napięcie jest około 14,5 V . Czyli wykluczone żeby alternator nie ładował skoro na odpalonym napięcie jest ok?? Tak sądzę ale chciałem się upewnić :wesoly: Chcę wykluczyć winę alternatora żeby nie kupować na darmo akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności