Skocz do zawartości

Jaki polecacie akumulator....


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No powiedzmy że się w dużym procencie z Tobą zgodzę.Ale czemu w takim razie producent zaleca takie a nie inne pojemności aku do danego silnika.Określa przedział pojemności nie za mały z zrozumiałych względów ale też nie zbyt duży,chyba nie chodzi tu tylko o to że dba o naszą kieszeń. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Maly aku ma tez nieco wiekszy opor wewnetrzny a duzy aku o dyzym pradz e zwarcia ma bardzo maly opor wewnetrzny. Opor ten moze wynosci od 0,01 ohma lub mniej nawet spokojnie do 0,0001 ohm. Inaczje mowiac pomysl co sie dzieje z takim altkiem jak sie mu zapoda chocby czesciowo rozladowany aku o nizszym napieciu jak wymagane 14,4. roznica 1V miedzy aku a altkiem i opor 0,0001 ohm. Jak znasz prawo oma to zrozumiesz ze I=U/R czyli prad I bedzie wynosił teoretycznie 1/0,0001 czyli 1000/1 czyli 1000A czyli taki strzal to chyab zaden altek, regulator czy nawet aku do aut osobowych nie przezyje. Naszczescie jest jeszcze opor okablowania, masa po karoserii itd i troszke sie zwieksza opor calkowity.

 

Tak samo nie wolno podpinac aku rownolegle tylko jak juz szeregowo. Wbrew pozorom to co robimy podczas podpinania kablami drugiego aku to zauwaz ze powinno sie wg instrukcji podpinac obie klemy plusowe ze soba a mase to bierzemy juz nie z klem akumulatorow tylko lapiemy gdzies na silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.wesol, :roll: Powiedzmy że naświetliłeś trochę temat,no może więcej niż trochę.Wiec przychylam się do Twojego zdania że

Pojmnosc tez moze byc wieksza. Nie ma ograniczen jesli chodzi o jedno i drugie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mała dygresja w temacie akumulatorów. Mój zakupiłem na początku 2008. Wszystko było ładnie aż do dziś. Wsiadam do auta a tam zero prądu, nawet zegarek był martwy. Auto stało jeden dzień. Praktycznie co dzień jeździ i nie miałem problemów z odpalaniem. Nie wiem co się stało. Podjechał znajomy Vitarą i próbowaliśmy odpalić na szelki, ale rozrusznik ledwo się ruszył. Co się mogło stać, gdzie szukać przyczyny ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie wolno podpinac aku rownolegle tylko jak juz szeregowo. Wbrew pozorom to co robimy podczas podpinania kablami drugiego aku to zauwaz ze powinno sie wg instrukcji podpinac obie klemy plusowe ze soba a mase to bierzemy juz nie z klem akumulatorow tylko lapiemy gdzies na silniku.

Podpięcie akumulatora szeregowo w aucie??? A jak łączymy odpowiednie bieguny, to jak podpinamy? Plus do plusa to jest szeregowo?? Szeregowo ale równolegle?

 

Krótka rozprawa znaleziona na szybko na ten temat

_-_referat.doc'>http://www.zgapa.pl/data_files/_uploads/_45373535_termoelektrycznosc_(:(_-_referat.doc

 

Jakie napięcie uzyskamy jak połączymy szeregowo dwa akumulatory 12 V? Nie przypadkiem 24V? Co na to instalacja naszego auta?

To co piszesz o "łapaniu masy na silniku" to nic innego jak łączenie akumulatorów równolegle.

Prostuję to, bo jeszcze naprawdę ktoś według Twoich rad połączy akumulatory szeregowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam że czytam i mnie też to zastanowiło.

załóżmy hipotetyczną sytuację, aku wymiękł i autko nie pali. proszę kolegę albo taksówkarza i... maski podniesione, kluczyk w stacyjce, kable w dłoni - co łączymy z czym aby nie stało się nic złego i uruchomić autko?

 

bardzo mnie to ciekawi i z pewnością przyda się wielu, proszę o odpowiedź :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ do +

a - do -

nie powiem "ciuś ciuś" ale zapraszam do użycia guzika SZUKAJ - bo jest temat na forum z dokładnym opisem czynności

a nie spinamy czasem najpierw minusów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności