Skocz do zawartości

Czujnik poziomu cieczy chlodzacej - omega B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z tym czujnikiem poniewaz co chwile mi sie zawiesza (chyba) po komp zglasza blad, wiec pytanie do Was czy ktokolwiek demontowal (naprawial) taki czujnik w omedze B, dodam ze plynu nie ubywa a jego poziom jest prawidlowy. Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie, Nawiasem mowiac wreszcie forum gdzie mozna sie swobodnie zarejestrowac i dzielic informacjami, jeszcze raz pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dla ciebie złą wiadomość,to jest nierozbieralne i występuje tylko ze zbiorniczkiem wyrównawczym !!!

1-kupić nowy (inny)zbiorniczek,w ASO ok.160zł

2-wyjąć wtyczke (pod spodem zbiorniczka) i wetknąć kawałek drutu w dziurki we wtyczce

celem zamknięcia obiegu prądu.Przestanie się palić komunikat i CHECK

 

pozdrawiam Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej p[isal kolega :shock:

Ale jest jeszcze jedna wersja - u mnie jest np wymienny czujnik :shock: ale mam tzw " C " moze u ciebie tez jest , poprostu musisz sprawdzic :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam

 

U mnie miałem ten sam problem. Wyświetlało brak płynu pomimo że było pełno.

Czujnik oczywiście nierozbieralny.

Zrobiłem tak: wycągnąłem zbiornik wyrównawczy płynu z samochodu i zalałem płynem typu kamien i rdza. Postał tak z pół godziny, po czym wypłukałem go i zamontowałem na miejsce. Do dzisiejszego dnia (jakieś pół roku) czujnik działa jak należy. Przestał się wieszać :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w oplu jest inaczej, ale dam przykład z Audi 100, 85 rok.

Na wyświetlaczu cały czas zapalał się czerwony wykrzyknik-czyli za mały poziom płynu chłodzącego, teść dolewał i dolewał, choć było full.Na dodatek cały czas wyrzucało płyn-myślał, że silnik do roboty.

Przestał dolewać i się uspokoiło- sygnał był, że za dużo płynu!

Może masz to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie zapowietrzył ci sie przypadkiem :(:wink: słyszałem o takich przypadkach że sie zapowiertzał sbiorniczek przy czujniku, słyszałem też o tym jakoby ten czujnik sie zacinał (zacierał) :rotfl: jak znajde coś na ten temat dam znać :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
mam dla ciebie złą wiadomość,to jest nierozbieralne i występuje tylko ze zbiorniczkiem wyrównawczym :wink:

1-kupić nowy (inny)zbiorniczek,w ASO ok.160zł

2-wyjąć wtyczke (pod spodem zbiorniczka) i wetknąć kawałek drutu w dziurki we wtyczce

celem zamknięcia obiegu prądu.Przestanie się palić komunikat i CHECK

 

pozdrawiam Marek

 

nie masz racji, czujnik wystepuje jako oddzielna czesc i nowy kosztuje 65 zl

 

ale pomysl z odkamieniaczem jest naprawde niezly, musze go wyprobowac :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności