Skocz do zawartości

Amortyzatory dobre czy do wymiany?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam corse b 1.0 12V 5drzwi

chodzi mi o to by ktos wytlumaczyl mi jak sa nowe amortyzatory to podczas kontroli w stacji kontroli pojazdow na komputerze jaki wynik % powinny miec?

Oraz od jakiego wyniku % amorki nadaja sie do wymiany?

 

Na przedniej osi mam nowe (w sierpniu) wymieniane amorki i w stacji wyszlo mi ze maja ok74%

Na tylniej osi mam stare amorki i wyszly wyniki 53% i 55%?

Nie wiem teraz czy od sierpnia zeszlo mi juz na przedniej osi 26%?

Oraz czy juz nalezy wymienic amorki na tylniej osi? - bo jak wioze 4 osoby to czasami gdzies na dolkach cos stuka/odbija - wydaje mi sie ze to amorki tylne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal17, w poprzednim aucie jak badałam amorki i miałam bardzo niski stan, pan od razu powiedział mi, że amorki czas zmienić. Poza tym słuchać było uporczywe stukanie i telepało mnie na wszystkie strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal17, polskie drogi zniszczą wszystko :lol: albo po prostu założyłeś jakieś tanie zamienniki . Ja kiedyś miałem taki przypadek , że musiałem kupic komplet amortyzatorów na tył do AII i postanowiłem zaoszczedzic trochę kasy i wybrałem amortyzatory za120zł olejowe ( już nawet nie pamiętam jakiej firmy ) i po kilku miesiącach były do wymiany , auto bujało się jak łódka na morzu , leciał z nich olej i w ogóle porażka . Nawet nie zgłaszałem reklamacji bo i tak dostałbym w ramach reklamacji ten sam szajs , kupiłem amortyzatory Kayaba i był spokój ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam na przodzie Monroe Original GAZOWE MON16203

wiec chyba nie najgorsze ;(

 

Jakby mi ktos umial wytlumaczyc ile % maja nowe amorki, a ile % te ktore raczej juz trzeba wymienic.

Na boki mnie nie buja, ale stuka z tylu na nierownej drodze przy obciazeniu

Rafal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe amorki mają max 80 kilka % - a nie tak jakby się wydawało, że jak nowe to będą miały 100% :roll: Poniżej 50% - nadają się tylko do wymiany. Z ciekawości właśnie sprawdzilem moje nowe amorki (bilstein B6 - badanie po 200 km od założenia) przód 80%, tył 84%. Dodam, że moje poprzednie amorki miały 71% ale się nadawały do wymiany bo był wyciek oleju. I jeszcze jedno - podobno można trochę oszukać badanie zwiększając ciśnienie w oponach http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Nowe amorki mają max 80 kilka % - a nie tak jakby się wydawało, że jak nowe to będą miały 100%

Nowe amory maja 100% ale w momencie kontroli w fabryce... Po zalozeniu do samochodu nigdy nie wykaże 100% bo dochodzi obciazenie (sa troche ugiete wiec startuja z innej pozycji niz fabryczna) a i stan zawieszenia moze wypaczyc wynik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności