Skocz do zawartości

Jazda po RONDZIE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Użycie lewego kierunkowskazu może oznaczać tylko i wyłącznie chęć zmiany pasa ruchu.

Oczywiscie na rondzie,bo na ulicy jest inaczej.Niedawno zdawałem na E i prawie oblałem,bo egzaminator przyczepił sie o to,że nie uzyłem kierunku lewego przejezdzajac obok samochodu wystającego kawałek na jezdnię,chociaz pas którym jechałem był tak szeroki,że wogóle nie trzeba było odbijac w lewo

Sam juz nie wiem jak to jest z tymi przepisami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście cytat dotyczy zachowania się na rondzie. A jeśli chodzi o Twój egzamin to moje zdanie jest takie, że jeśli nie było konieczności zjeżdżania na sąsiedni pas to nie było też konieczne użycie kierunkowskazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALDEE, tez tak uwazam,ale gosciu sie czepiał,ze pojazd z tyłu może zahaczyc o wystające auto i takie tak ble,ble.Juz myślałem,ze mnie obleje,bo chwile wczesniej czepiał się,ze skręcajac na skrzyzowaniu przejechałem trochę po sąsiednim pasie.

Dośc OT,temat rondo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z kierunkiem podczas gdy część samochodu wystaje na ulicę wydaje się ciekawy. Niby pasa nie zmieniamy ,ale ktoś "szerszy" jadący bezpośrednio za nami mógły się nie zmieścić i nie zdąrzyć odpowiednio zareagować. Co jeśli cały samochód stoi na jezdni lub ciąg samochodów ,a pasy nie są narysowane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sytuacji na drodze z tym omijaniem.

A jeśli jedzie za nami ktoś "szerszy" (bus, ciężarówa) to z reguły też jest wyższy i kierowca widzi więcej i dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat:

Użycie lewego kierunkowskazu może oznaczać tylko i wyłącznie chęć zmiany pasa ruchu.

Oczywiscie na rondzie,bo na ulicy jest inaczej.Niedawno zdawałem na E i prawie oblałem,bo egzaminator przyczepił sie o to,że nie uzyłem kierunku lewego przejezdzajac obok samochodu wystającego kawałek na jezdnię,chociaz pas którym jechałem był tak szeroki,że wogóle nie trzeba było odbijac w lewo

Sam juz nie wiem jak to jest z tymi przepisami.

Mnie instruktor bardzo na to uczulał. Na egzaminie kierunkowskazy migały jak szalone, każda nawet niewielka zmiana kierunku, odjechanie od zaparkowanego auta była zasygnalizowana. W życiu codziennym takie ciągłe miganie dezorientuje innych kierowców, ale na egzaminie jest konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może małe podsumowanie tego już długiego tematu? :wink:

1, dojeżdżając do ronda nie włączamy prawego kierunka, bo i tak nie ma innej możliwości.

2, jadąc po rondzie (nie zmieniając pasa ruchu) nie używamy lewego kierunka.

3, opuszczając rondo ( zawsze ze skrajnie zewnętrznego pasa) zawsze używamy prawego kierunka

Wszystko co ponad to należy traktować jako nadinterpretację.

 

Mam rację, prawda? :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Szczecin jest czasami nazywany miastem rond bo jest ich naprawdę bardzo dużo. Szczecinianie maja wprawę w jeździe po rondach.

??? Witam, jeżdżę po Szczecinie codziennie, ale żeby Szczeciniacy się znali ? yyyy???

Lekka przesada, a jesli chodzi o zJazd z ronda i "wrzucenie" pRawego kierunku.....hmmmmmm, chyba wszystkim wysiadły albo jestem ślepa :roll:

W Polsce na jezdni brak kultury. Bierzmy przykład z sąsiadów (Niemcy, Skandynawia itd).

Pozdrawiam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności